Řím možná obohatí tři moderní věže

Bc. Lucie Drahošová
12.12.2010
  • Architektura

Zatím jde jen o koncept, přesto je do budoucna dost možné, že římské předměstí San Lorenza prozáří série tří supermoderních věží, které v sobě pojí kulturní bohatství města a futuristickou kreativitu.

Moderní doba je odvážná i pokud jde o architektonické zásahy, a tak se možná ani Řím se svou bohatou historickou kulturou neobejde bez pořádně viditelný moderní prvek. Tím by měla být trojice věží „The Soundscape Tower", umístěná v blízkosti nejvytíženějšího vlakového nádraží v jižní Itálii a největšího univerzitního kampusu v Evropě. Lokalita je právě pro tyto argumenty vhodným místem pro míchání různých kultur, komunit a věkových kategorií, stejně jako krok vstříc architektonické budoucnosti a modernitě

Návrh vytvořila trojice místních římských designérů Alessandro Di Clemente, Martina Mattia a Carmen Pia Scarilli.

Aktuálně je „The Soundscape Tower" prozatím jen ve fázi konceptu. Pokud ale bude v budoucnu skutečně realizován, počítá se s komplexem vyplněným kancelářemi, rodinným i studentským bydlením, stejně jako prostorem pro obchody i kulturní zařízení, sportoviště, divadlo, knihovnu, a dokonce i park. Zkrátka vše co může tělo i duše potřebovat pro zdraví a rovnováhu, nebude v The Soundscape Tower chybět.

Budovy jsou navíc unikátním způsobem navržené tak, aby pohlcovaly hluk z okolí, který jistě v blízkosti rušné železniční stanice nechybí. Za pomocí využití znalostí o přenosu energie, přenosu zvukových vln a komplexní geometrie vytvořili designéři komplex věží, který pomůže vytvořit z bydlení v San Lorenza poklidnou událost, a to jak pro obyvatelé přímo z The Soundscape Tower, tak i pro jejich sousedy. Kromě celého výčtu praktických pozitiv ale nezůstává v pozadí ani estetická stránky. Věže jsou moderně tvarované - připomínají válce jakoby poseté bublinami, částečně vystupujícími z povrchu válců. Vysoce moderní architektura obvykle v historických městech vítána není. Ve čtvrti San Lorenza by to ale podle designérů projít mohlo. Za druhé světové války totiž byla část budov vybombardována a nahradily je nové, takže stará a nová architektura se zde prolíná už nyní.

zdroj a foto: www.architecture-view.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30