Rodinná rezidence v brazilském státě S?o Paulo

Dagmar
4.4.2011
  • Architektura

Na první pohled zajímavý dům v brazilském městě Piracicaba byl postaven jako místo pro setkávání rodiny, jejíž členové jsou roztroušeni po různých městech země. Autorem návrhu je architektonická kancelář Isay Weinfeld, pocházející ze stejného státu. Architektům se podařilo navrhnout zajímavý, trojpodlažní dům, který je svým usazením na pozemek specifický. Z každého jednotlivého podlaží totiž můžeme snadno vstoupit přímo na terén. Pro takovéto umístění domu hrál zejména fakt, že relativně příkrý svah je nevhodně orientovaný k silnici.

První podlaží domu je z poloviny zahloubené pod terén. Toto podlaží je přístupné ze severní strany, od silnice, a je v něm umístěná garáž, technická místnost a sklad. Částečně na něm a částečně na několika sloupech je umístěné podlaží druhé, které je ze severní, přístupové, strany dosažitelné po betonové rampě ve tvaru S. Maximálně se otevírá na druhou stranu, kde ve svém půdorysném tvaru L svírá prostornou terasu s bazénem. Ta je tak díky domu krytá a intimní. Toto podlaží je od severu chráněno před sluncem (jsme na jižní polokouli) zajímavou strukturou, tvořenou rovnými, betonovými svislicemi. Nachází se v něm kuchyně, obývací pokoj a jídelna.

V posledním podlaží jsou umístěné ložnice, koupelny a šatny. Toto podlaží se na jedné straně dotýká svažitého pozemku a umožňuje tak obyvatelům vystoupit z pokoje přímo na terén. Poslední podlaží je zajímavé především svými dvěma bočními stěnami, východní a západní, které jsou jako velké střílny „zaskočené" dovnitř objektu. Okna v těchto stěnách jsou tak dokonale stíněna před slunečními paprsky. Právě přes jedno z těchto zaskočení je po širokém, mramorovém schodišti přístupná jedna z ložnic. Okenní otvory na jižní a severní straně jsou v tomto podlaží snadno zcela zatemnitelné, aby si majitelé mohli užívat ničím nerušený spánek a soukromí. Přístupná je z posledního podlaží i střecha kolmé větve nižšího patra, která tak tvoří velkou terasu druhé ložnici.

Zdroj a foto: isayweinfeld.com, archdaily.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30