Roztápějící se židle se zrcadlovým odrazem

Mgr. Sandra Vasková
9.2.2012
  • Design

Philipp Aduatz má ale nápady! Dokáže jednoduchému a obyčejnému domácímu nábytku vdechnou kapku podivnosti i neobvyklosti. Židle, která slouží hned několika účelům, to je nová Melting chair, která se stává téměř mistrovským sochařským dílem. Vytváří realistickou iluzi.

Aduatz se během své praxe zabýval studováním a tuhnutím kapalin, ale také táním a tuhnutím pevných látek, z nichž pak vytvářel různé kreace a pomocí moderní 3D technologie je formoval v animačním systému. Tak vznikl i návrh této židle, která je plná očekávání i překvapení od jejího navrhování až po samotný vznik. Židle působí až tajemně, jakoby sloužila zcela k jiným potřebám. Odráží mistrně vše, co je v jejím okolí. Má svůj charakter a unikátně zdeformovaný tvar. Vypadá jako by se právě v daném okamžiku rozpouštěla před očima. Její povrch je vytvořen z polyuretanového laku a speciální stříbrné vrstvy, jež je odolná vůči poškrábání a jinému poškození. Navíc vychází pouze v limitované edici, může se stát tedy sběratelským kouskem.

Pro hlubší porozumění, co má vlastně židle představovat a čeho chtěl její autor docílit, o ní sám Philipp Aduatz říká: „Pro mě tato židle představuje transformaci do sochařského díla. Ale i přes její vysoce umělecký design je také skutečně funkční a slouží k sezení jako každá jiná židle. Zároveň však slouží k odrazu věcí, které jsou v její přítomnosti."

Zdroj a foto: philippaduatz.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30