S FreakishCLOCK si čas nespletete

admin
23.9.2013
  • Technika

Hodiny nás provázejí na každém kroku, neboť být informování o aktuálním čase je pro nás mnohdy nezbytné. Někdo má rád analogové, někdo raději digitální, které je jednodušší číst. Italská designérka Sabrina Fossi nyní ale přišla na způsob, jak i poznávání analogových hodin zjednodušit. Výsledkem jsou FreakishCLOCK, stylové hodiny, na kterých si čas nespletete.

Hodiny jsou vždy nejen funkčním doplňkem, ale do značné míry také estetickým prvkem. A je jedno, jestli se jedná o ty náramkové, nebo interiérové, nástěnné či stojací. V dnešní elektronické době přitom řada lidí preferuje hodiny digitální, které přímo čísly vyjadřují čas, a vy si je tak nemůžete splést. Naopak analogové hodiny s ručičkami chtějí již určitou dovednost je číst, což například ve spěchu může být ošemetné. Ne však, pokud máte doma hodiny FreakishCLOCK.

Hodiny FreakishCLOCK jsou sice analogové, ale jejich konstrukce je vytvořena tak, že namísto malé ručičky ukazující hodiny nad čísly rotuje kruh s průhlednou trojúhelníkovou výsečí, do níž se vejde akorát jedno číslo. Vždy tak vidíte pouze danou konkrétní hodinu, zatímco ostatní čísla jsou zakrytá. Malá ručička v černé barvě, ukazující minuty, pak funguje již klasicky.

Hodiny s výsečí jsou v různých barvách, u jednobarevných modelů v sytém provedení, u vícebarevných spíše v umírněnějších tónech s vzorováním. Podklad s číslicemi je vždy bílý s černým písmem. Díky výseči pro určení hodin přitom připomínají koláč, nebo třeba pizzu. Celkově je provedení velice minimalistické, kdy celé hodiny s výjimkou výseče jsou hladké, čisté, jednoduché.

Sabrina Fossi předvedla model hodin, které téměř hodiny ani nepřipomínají, a jsou vysoce moderní designem i snadnou srozumitelností. S takovým kouskem by se poznávání lehce učilo i prvňáčkům.

Zdroj a foto. http://design-milk.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30