Scape - snové bydlení pro studenty

Bc. Lucie Drahošová
14.2.2013
  • Interiér

Když se řekne studentské bydlení, představíme si obvykle prostory nevelkých rozměrů a skromné vybavení ve stylu „co se kde našlo". To ale není případ Scape - studentského bydlení v Londýně, za jehož realizací stojí designér Ab Rogers.

Na začátku realizace projektu bydlení pro studenty stála víra, že i bydlení pro 600 mladých lidí na omezeném prostoru může být stylové a útulné. A na jeho konci stojí díky Ab Rogersovi budova s názvem Scape (v překladu útěk), která je výjimečným útočištěm pro všechny mladé. Její jedinečnost spočívá především v řešení interiéru, který je vysoce moderní, nápaditý, ale funkční, přestože architekti neměli nijak zjednodušené podmínky.

Scape nabízí ubytování pro šest stovek studentů, kteří mají ovšem stejně jako jinde ve světě k dispozici jen omezené množství prostoru. Každá ze studijních ložnic má maximálně 12,5 metru čtverečních, na kterých se designéři museli vypořádat s vybavením pro každodenní fungování, od koupelny, přes kuchyňský kout, až po prostory ke spaní či studiu. Místem tak pochopitelně šetřili, kde se dalo. Ale stylově! Mladým ubytovaným nabídli například posezení na silných okenních parapetech nebo multifunkční nábytek, a výsledkem je vzdušný plnohodnotný prostor pro denní bydlení. Barevně interiéru dominuje v současnosti hitová bílá, která navíc skvěle opticky zvětšuje prostor. Ta je pak v každém pokoji doplněna jednou ze šesti pestrých barev vybranou designéry. Vybavení je moderní a minimalistické, s důrazem na praktičnost.

Kromě prostor k bydlení nabízí Scape také tři restaurace včetně fastfoodu a kavárnu, díky kterým mají studenti doslova pod nosem rozmanitou nabídku jídla i pití, jež si mohou vychutnat buď ve stylových prostorách těchto podniků, nebo si je odnést sebou - do svých ložnic, či kamkoliv ven. Mimo to pak budova nabízí společné prostory využitelné k zábavě, odpočinku i studiu. Ty jsou provedeny v pestrých kombinacích červené barvy s dalšími tóny, a doplněny o motivační nápisy „REST" (odpočívej), THINK (mysli), PLAY (hraj si) či SSSSH („pššššt") na stěnách.

Pro pohodlí studentů je pak v celé budově volně k dispozici wifi připojení, a pro jejich bezpečnost je v budově 24hodinová ochranka. Využít pak mohou všemožné přístroje a zařízení, jako je pračka, sušička, žehlička, ale i vysavač či mop. Pokud si připlatí, mohou si ale objednat navíc třeba i úklid pokoje.

Scape je snem každého studenta, který touží po soukromí, příjemném moderním designu, pohodlí i blízkosti přátel. Designéři odvedli prvotřídní práci, které snad není co vytknout. Jediné co nepotěší chudého studenta je cena, která se pohybuje u nejlevnějších pokojů na úrovni 205 britských liber (tedy více než 6100 korun) za jediný týden. Za ty nejdražší pak zaplatíte až 320 liber (9500 korun) týdně. Za srovnatelné ceny přitom v Česku seženete bydlení na celý měsíc, a to mnohdy ještě mnohem prostornější. Ubytování ve Scape je poskytováno vždy výhradně na akademický rok, a to v rozsahu 51 týdnů. Rok bydlení tedy jednoho studenta vyjde na 311 až 485 tisíc korun, což je rozhodně tučná suma, kterou si nemůže dovolit každý.

zdroj a foto: http://www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30