Sklárny Květná: moderní design české výroby

Bc. Lucie Drahošová
4.12.2010
  • Design

Pokud jde o sklo, rozhodně nemusíte hledat kvalitní a originální zboží za hranicemi. Sklárny Květná nabízí produkty ze sodnodraselného skla, vyráběné tradičním způsobem v pánvových pecích. Samozřejmostí každého vzniklého kousku je jedinečnost, kvalita i stoprocentní zdravotní nezávadnost.

Design dnes hraje svou roli u naprosto všech bytových doplňků i vybavení, a tak ani nádobí nebude výjimkou. Pokud toužíte po jedinečnosti ruční práce, kreativním provedení a především spolehlivé kvalitě, porozhlédněte se v nabídce skláren Květná. Veškerý vlastní sortiment tvoří foukané, ručně tvarované výrobky bez přísad olova, čímž je navíc zaručena i naprostá zdravotní nezávadnost.

Produkty jsou pro přehlednost řazeny do tří sekcí. Je to tradiční vysokokvalitní zboží vyvážené do celého světa, zboží aktuální produkce (toto zboží, označené logem K, navrhují designéři tak zvučných jmen, jako je např. A. Brunovský) a nakonec designová řada nejmodernějších výrobků současných špičkových designérů jako jsou Michal Froněk, Rony Plesl nebo Bára Škorpilová.

Sortiment tvoří více než dva tisíce druhů výrobků v různých barevných kombinacích (možnost tavení 15 druhů barevných sklovin) a tento sortiment je neustále rozšiřován podle přání zákazníků. Aktuálně se značné oblibě těší sety na likéry, pivo, whisky či víno. Samozřejmostí je luxusní balení, takže jde zároveň o skvělý dárek. Volit můžete mezi hladkým nebo zdobeným provedením, kterou vám sklárny dokonce ochotně vytvoří i na přání podle vlastního vkusu - broušení, malování, leptání, pískování, malování, stříkání, automatické rytí počítačem, nebo třeba kombinace všeho najednou - je to jen na vás. Zárukou kvality vám může být dlouholetá historie a především praxe zdejších sklenářů. Sklárny Květná, založené v roce 1794 Lichtenštejny, jsou totiž vůbec nejstarší sklárnou na Moravě.

zdroj a foto: http://www.moravskesklarny.cz

doprava zdarma
objednávky nad 2 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30