Skleněná vyhlídka nad ledovcovým údolím odhalí mnohá tajemství

Mgr. Sandra Vasková
16.3.2011
  • Architektura

Bojíte se výšek? Pak pro Vás bude procházka po skleněné vyhlídce od kanadské firmy Sturgess Architects obrovskou výzvou a osobním překonáním. Najdete ji, jak se tyčí nad ledovcovým údolím Columbian Icefields v Jasperově národním parku v Albertě v Kanadě.

Projekt Brewsterovy vyhlídky zahrnuje 400 metrů dlouhý chodník nad zmíněnou strání. Architekti s tímto návrhem vyhráli soutěž pro nejnovější Brewsterovu turistickou atrakci ve spolupráci s inženýry společnosti RJC a stavební společností PCL, a není se čemu divit. Skleněná vyhlídka bude pro veřejnost otevřena již na začátku příštího roku. Návštěva vyhlídky i dojmy z ní získané budou k nezaplacení

S výhledem na údolí Sunwapta, které se rozprostírá podél Columbian Icefields, je tato prosklená konstrukce zasazena do krajiny nad velkým průsmykem a stává se nepřehlédnutelnou vyčnívající součástí a tváří těchto hor. Pro návštěvníky bude sloužit nejen jako přístřešek, ale také jako brána do krásného přírodního prostředí, která jim zprostředkuje řadu zážitků a odhalí přírodní tajemství. Projekt spřádá nit nepřetržitých zkušenosti prostřednictvím jednotné geometrické a materiálové formy. Vyhlídka je umístěna na skutečně pozoruhodném místě, kde mohou turisté odhalovat zákoutí a atmosféru nedotčeného přírodního a životního prostředí jako nikdy předtím. Nahlédněte již nyní, jak bude ve skutečnosti vypadat.

Zdroj a foto: dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30