Skleněné bydlení

Bc. Lucie Drahošová
27.12.2010
  • Architektura

Domy se dají stavět z lecjakých materiálů, o tom nás už moderní architekti dostatečně přesvědčili. Recyklované plasty a papír už ale objeveny byly, a tak je třeba postupovat dále. Novinkou na poli stavitelství jsou domy ze skla. Stěny, strop, podlaha, schodiště i nábytek, to všechno můžete mít ze skla, bez větších problémů.

Pokud jste si někdy stýskali nad nedostatečným výhledem z vašeho malého okna, skleněný dům by Vás nadchl. Rozhled kam jen vaše oko dohlédne, a bydlení skutečně bez bariér. Veškeré konstrukce i nábytek je možné si pořídit v průhledném skleněném provedení, nesmíte ale zapomínat na fakt, že stejný rozhled jako máte vy ven, mají i všichni ostatní k vám dovnitř, popřípadě všichni obyvatelé domu mezi sebou. Skleněné jsou totiž jak obvodové zdi, tak i příčky jednotlivých pokojů včetně toalet a koupelen.

Nezbytností číslo jedna při pořizování domu ze skla bude nejspíš dostatečně velký pozemek, aby vám sousedé nekoukali přes plot třeba až na toaletu. Kromě toho ale bude navíc zapotřebí, aby se všichni členové domácnosti smířili se ztrátou veškerého soukromí - zamknout dveře od pokoje vám v takovémto domě skutečně příliš nepomůže. Na druhou stranu si jen představte ten pocit, když si ráno uvaříte horký čaj, sednete si do křesla v obýváku, a všude kolem sebe vidíte třeba zasněženou krajinu a přírodu ve své ryzí podobě...

Pokud je skleněný dům vaším snem, nejde o žádný problém. Italské studio Santambrogio Milano přišlo s návrhem řešení odvěkého snu o bydlení v těsném kontaktu s přírodou, a nabízí skleněné domy jako jakékoliv jiné. Pokud máte na účtu nepotřebných 400 000 Euro, není na co čekat. V Miláně dům objednáte, a necháte si ho postavit třeba na Šumavu. Jen se psychicky připravte na umývání oken. V takovémto domě to bude zřejmě běh na dlouhou trať.

zdroj a foto: http://www.santambrogiomilano.it/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30