Skleněný dům mezi jezerem Lugano a švýcarskými Alpami

Mgr. Sandra Vasková
28.8.2011
  • Architektura

Mezi švýcarskými Alpami a jezerem Lugano najdete skvostný příbytek, ve kterém je sen se alespoň na pár nocí ubytovat. Jeho autorem je architekt Jacopo Mascheroni, kteří si dal skutečně záležet na detailech a precizně navrhl i zaoblená skla tohoto pavilonku.

 

Jacopo Mascheroni navrhl stavení pro finančního poradce Nicoletta Messina a jeho rodinu, který sídlí v malé vesničce Brusino Arsizio ve Švýcarsku, v níž žije pouhých 475 obyvatel. Polygonální domek vyniká svými 3700 čtverečními metry spolu se zahradou. Skrývá se před zraky za zdí na vrcholku jednoho ze zdejších kopců. Jde o strojírenský zázrak a inovativní moderní artefakt. Takový dům budete široko daleko hledat jen velmi těžko!

Mascheroni, který také spolupracoval s architekty Stanley Saitowitz / Natoma v San Franciscu a Richard Meier & Partners v New Yorku před založením vlastní agentury JM Architecture v roce 2005 v Miláně přiznává, že jeho klient byl hodně odvážný a statečný: „Zeptal jsem se ho, zda by se mu líbil dům s mnoha velkými okny, a pak jsem mu nechal volnou ruku v rozhodování," prozrazuje Mascheroni.

V přízemí domku návštěvníci objeví tři ložnice, dvě koupelny, kanceláře i hlavní vstup. Dále pak prádelnu, schodiště i dětský koutek. Po vystoupání schodů si zase mohou prohlédnout další veřejné prostory a je zde také vyvýšená terasa na dvou nožkách.

Geotermální tepelná čerpadla, systém sběru dešťové vody systém i sálavé vytápění. To jsou některé z používaných systémů, jež šetří životní prostředí. Dům je tedy nejen sochařských uměním, udržitelným a praktickým řešením, ale také ohleduplný k okolní přírodě a domem budoucnosti. Sám majitel se k němu vyjadřuje takto: „Je nádherným zážitkem pozorovat okolí, světlo vesnice i jezero v noci. Žiji nyní mnohem intenzivněji než kdy předtím."

Zdroj a foto: http://archrecord.construction.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30