Skleněný nábytek

Bc. Lucie Drahošová
16.4.2011
  • Interiér

Nábytek ze dřeva nebo kovu má doma každý, ale taková skleněná postel nebo pohovka, to je unikát. Popusťte taky uzdu fantazii, a inspirujte se netradičním provedením skleněného nábytku podle italského výrobce Santambrogio Milano. O šik styl a luxusní vzhled nebudete mít nouzi.

Pokud jde o materiály nábytku, sklo je v českých domácnostech k vidění jen zřídka. Čas od času si někdo možná pořídí konferenční stolek nebo kuchyňský či psací stůl se skleněnou deskou, případně nějaký policový komplet s poličkami ze skla, tím jsou ale možnosti v zásadě vyčerpány. Italové jsou  s odvážností dále, a nebojí se ani mohutné postelové konstrukce ze skla, nebo skleněné obývací pohovky.

Pokud jde o postel, nebojte se, že by měli v úmyslu ležet na chladném a tvrdém skle. To slouží pouze jako nosná konstrukce, designový prvek , a díky tvarování v neposlední řadě také jako odkládací stolek. U prvního z modelů jsou dvě přilehlé boční stěny vyvýšené tak, že tvoří hrazení postele s plochou na odkládání. Plocha na ležení je pak samozřejmě opatřena pohodlnou matrací.

U druhého modelu zase postranní výčnělky imitují klasické vysoké čelo postele, s tím že schodovitý design opět vytváří prostor i pro odložení knihy, nebo vystavení rámečku s fotografií. U tohoto modelu, který není situován rohově, je navíc skleněná plocha na ležení značně větší než použitá matrace, takže si můžete libovolně vybrat, jestli matraci umístíte více nalevo nebo více napravo, podle toho jak designově bude lépe sedět do interiéru. Volnou plochu pak oceníte například pokud máte domácího mazlíčka, který si libuje v nocování s vámi - bude s vámi na posteli, ale vaše čisté povlečení i volný prostor pro spaní zůstanou nedotčeny.

Perfektním nápadem je i skleněná pohovka. Konstrukce ze skla opět využívá principu schodiště - tři schůdky tvoří lehce sklopené opěradlo, a na rovnou plochu se můžete pohodlně posadit. Sedací plocha je opatřena jedním silným polštářem pro pohodlí, a opěrná plocha dokonce dvěma - tak aby byl zmírněn poměrně větší sklon pohovky. Pro větší relaxaci se ale můžete horního polštáře bez problémů zbavit.

Na první pohled vypadá skleněný nábytek velmi lákavě, až téměř oslnivě, ale přirozený respekt má člověk vůči křehkosti materiálu. Tvůrci však všechny zájemce ujišťují, že konstrukce je bytelná a odolná, takže strach není na místě. Pokud tedy toužíte po něčem originálním, co budou všechny návštěvy obdivovat, skleněný nábytek je tu pro vás....

Zdroj a foto :www.thedesignblog.org

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30