Skluzavka uprostřed luxusního bytu v New Yorku

Bc. Lucie Drahošová
21.8.2012
  • Interiér

V bydlení stejně jako v módě se designéři i sami uživatelé snaží přicházet stále s něčím novým, rozšiřovat obzory a kombinovat doposud nevídané. Takto se pak může dostat například dětská skluzavka přímo do středu luxusního dvoupatrového bytu v New Yorku.

Luxusní byty velkých rozměrů dnes movitým majitelům zdaleka nestačí. Chtějí neotřelé interiéry, zajímavá řešení, a především odlišnost, až provokativnost. Když proto designéři z Turett Collaborative Architects dostali za úkol upravit a propojit dva vertikálně sousedící byty v jednom z newyorských domů, volili kombinaci elegance a luxusu s až dětskou hravostí.

Dominantním prvkem celého interiéru se proto stala kovově stříbrná skluzavka propojující s elegancí i hravostí horní a dolní patro bytu. Zatímco tedy nahoru musíte po schodech, dolu si můžete sklouznout. K provokativnímu interiérovému prvku již ale dále designéři volili velmi decentní prvky, barvy i styl.

Převládají jednoznačně světlé tóny. Zdi jsou dominantně v bílé, podlaha ve velmi světlém dřevu. Vybavení celého domu se stále točí okolo bílé, odstínů hnědé a černé, přičemž časté je také využívání kovových prvků a ve velké míře také skla. Ta tvoří mnohé příčky, obrovskými okny disponuje celá budova, a skleněné jsou všechny stoly v bytě.

Celé provedení je spíše minimalistické, v přírodních zemitých tónech, které doplňuje kontrast černé s bílou. Designéři proto s větší pečlivostí vybírali především doplňky a atypické prvky nábytku. Příkladem je například poutavý obraz vedle skluzavky, skluzavka samotná, atypické stoly v horním patře, nebo puntíkovaná židle u jednoho z pracovních stolů.

Ačkoliv výsledek je maximálně luxusní, nutno poznamenat, že tento byt vznikl ze dvou relativně obyčejných bytečků se špatným dispozičním řešením, kdy každý z nich disponoval pouze jednou ložnicí. Designéři ale zbourali, co se dalo, a začali přetvářet, propojovat, kombinovat. Výsledek je vysoce moderní a stylový, a majitelé mají nově pohodlí na více než dvou stech čtverečních metrech, se dvěma ložnicemi, pracovnou, terasou a mnoha relaxačními zónami.

Zdroj a foto: http://freshome.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30