Skromné spaní v dřevěných boxech Sleepbox

Bc. Lucie Drahošová
21.3.2013
  • Interiér

Hotely nejsou nafukovací, a tak mají vždy jen omezenou kapacitu. Při správném využití prostoru je ale možné dosáhnout téměř zázraků. Například vtěsnat třílůžkový pokoj do prostoru pouhých čtyř metrů čtverečních. Nevěříte? Pak jste asi ještě neviděli Sleepbox.

Když hledáte hotel pro ubytování během dovolené, chcete určitě maximální komfort a prostor, a není vám zatěžko si připlatit. Když ale sháníte jen nocleh na kratičké přespání mezi večeří s klientem a ranní prezentací v rámci služební cesty, určitě vám často přijde zbytečné platit za prostor, který si ani nemáte šanci užít. Navíc úklid prostorných pokojů je drahý, a tak se v Moskvě rozhodli architekti pro úsporné opatření - Sleepboxy.

Ruské designérské studio Arch Group zvolilo pro moskevský Hotel Tverskaya řešení interiéru pomocí jakýchsi spacích kapslí - takzvaných Sleepbox. Ty jsou volně přemisťovatelné a připomínají jakési velké oblé dřevěné krabice. Uvnitř každé z nich přitom najdete plnohodnotný hotelový pokoj, a to s jedním, dvěma, nebo dokonce třemi lůžky umístěnými nad sebou. U jednolůžkových boxů je výška „buňky" 2,5 metru, u dvoulůžkových a třílůžkových něco málo přes 3 metry. Půdorys podlahy je pak vždy pouhých 2,5 x 1,6 metru. Přesto v každé z buněk najdete kromě postele i odkládací skříňky, pracovní desku, televizi či osvětlení, tedy vše potřebné k běžnému fungování. Sociální zázemí je v rámci Hotelu Tverskaya řešeno společnými sprchami a toaletami na každém podlaží, a navíc mohou hosté využít i společné prostory v přízemí, kde je umístěna recepce, prostor pro úschovu zavazadel, i relaxační prostor s přístupem na internet.

S takovýmto řešením ubytování je prozatím Hotel Tverskaya první, Sleepboxy se ale v Rusku těší oblibě už déle. Výrobci je teď navíc chtějí dostat doslova všude - na letiště, vlakové stanice, do nemocnic, na univerzity i do kanceláří. Zkrátka všude tam, kde se může nečekaně hodit možnost k přespání. A není vyloučeno, že se jim to podaří. Ubytování ve Sleepboxu totiž vyjde na sympatických deset euro, což už je pádný důvod proč mu přijít na chuť. Navíc tvůrci nabízí množství moderních designů a maximální jednoduchost instalace boxu, což je pro změnu plus pro zřizovatele.

Zdroj a foto: dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30