Slunečníky, které vyrábí elektřinu

Bc. Lucie Drahošová
1.6.2012
  • Technika

Solární panely se díky vysokým cenám elektrické energie v poslední době těší velké oblibě, a postupně jimi jsou osázeny nejen leckteré louky, ale také střechy mnohých domů. Úplnou novinkou na poli „lapačů" solární energie jsou pak slunečníky, které zabrání slunci svítit vám do očí, a radši jeho energii využijí efektivněji.

Solární energie se s ohledem na dotační podporu státu i vysoké ceny energií těší velké oblibě. Klasické nepříliš nápadité fotovoltaické panely však nejsou jedinou možností, jak energii ze slunce získat. Solární panely si vzali do parády také designéři, a v duchu moderní doby se snažili spojit příjemné s užitečným. Jednou z výsledných variant jsou tak solární slunečníky, které dovedou využít sluneční záření pomocí esteticky funkčního prvku.

Mnozí si již sice uvědomují, že sluneční záření může být i velmi užitečné pokud jde o výrobu energie, ne každý však chce na střeše svého domu mít ony nevzhledné obdélníkové panely. Naštěstí italští designéři z Ombrellone Solare zapojili hlavy, a umístili drobnější panely tam, kde slunce svítí vždy - na slunečník, který oprašujeme vždy právě ve chvílích, kdy slunce kraluje obloze.

Z díly Ombrellone Solare tak vyšly hned dva typy slunečníků, jeden kruhový (nazvaný Eclipse), s celistvou bílou plachtou vyplněnou solárními panely a stojanem na okraji kruhovité konstrukce, druhý pak vějířovitý (Kosmos), složený z osmi trojúhelníkovitých dílů, které dohromady tvoří rozlehlou plochu pro odpočinek ve stínu i čerpání sluneční energie pro výrobu elektřiny. Model kosmos je navíc ve středu vybaven žárovkou, kterou využijete při večerním romantickém posezení na zahradě. Pro tuto žárovku si samozřejmě během dne vyrobí slunečník energii zcela sám.

Výrobce na svých stránkách uvádí, že výroba elektřiny začíná hned, jakmile slunečník, vybavený množstvím drobných panelů umístěných v plachtě, roztáhnete na slunci. Čerpat ji můžete tedy buď okamžitě, nebo si ji bez potíží uchovat na později - v baterii, která je součástí solárního slunečníku.

Oba modely jsou esteticky velmi lákavé, proto vám nejspíš nebude dělat potíže nechat slunečník roztažený třeba celé léto - i s ohledem na to, že se pak možná po letech budete nad účty za elektřinu usmívat. provozní teplota slunečníku je od -20°C do + 65°C.

Zdroj a foto: http://www.ombrellonesolare.it/how-it-works/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30