Snídani v trávě si můžete užít i doma

Bc. Lucie Drahošová
31.5.2012
  • Design

Milujete pikniky v trávě, ale v centru velkoměst si jich příliš neužijete? Architekti z Haiko Cornelissen pro vás mají řešení, které přijde dokonce až do vašeho bytu. Je to jídelní stůl, jehož desku tvoří reálný trávník.

Haiko Cornelissen je společnost se sídly v New Yorku a Amsterodamu, proto její designéři dobře ví, jaká nouze o dotek přírody ve velkém městě je. Rozhodli se však za kousek přírody v každém bytě či domě zabojovat, a přišli s unikátním stolem picNYC.

Jak vyplývá z názvu, u stolu si budete připadat jako na pikniku, ale zároveň v ruchu velkoměsta jako je New York (zkráceně často NYC). Hliníková konstrukce tvořící rám a nohy stolu je totiž vyplněna o „desku" vytvořenou z klasického trávníku, takže vaše talíře a sklenice budou ležet na trávě, i když budou na stole. Přírodu si tak můžete z předměstí přivést nejen do velkoměsta, ale rovnou do obýváku.

Stůl picNYC zcela kopíruje klasický trávník, takže na povrchu stolu najdete hlínu, kamínky pro odvodnění i trávu. Povrch samozřejmě není tak rovný a pevný jako dřevo nebo sklo, na které jste pravděpodobně zvyklí, proto možná zpočátku bude převrhnutých sklenic více než obvykle. Naštěstí u tohoto stolu je to vlastně žádoucí, neboť trávník budete muset polévat i kosit, stejně jako ten, který máte na zahradě.

S tímto stolem oslníte každou návštěvu bez ohledu na to, jaké jídlo na něj budete servírovat. Všichni budou stejně zaujati pouze trávníkovým stolem. Designéři přitom hned pobízejí případné majitele, ať nekladou meze fantazii, a experimentují klidně i s dalšími rostlinami. Pokud ale nejste zrovna zahradnickými špičkami, a trávníku se u vás dařit nebude, investice litovat nemusíte. Stůl vypadá skvěle například při vyplnění štěrkem. Milovníci pláže by si pak určitě poradili třeba s pískem. Pokud máte k dispozici necelých šest tisíc dolarů, může být váš.

Zdroj a foto: haikocornelissen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30