Sofa inspirované kapkou sirupu

Dagmar
13.3.2011
  • Design

V atriu sídla přední britské investiční společnosti Derwent London, takzvané Andělské budově, vytvořil architekt a designér Ian McChesney zvláštní skulpturu, jejíž zrod inspiroval melasový sirup. Umělecké dílo nese název Out of the Strong Came Forth Sweetness, tedy volně přeloženo Ze síly vychází sladkost, které mladý kreativec převzal z plechovky melasového sirupu značky Lyles Black. Ta svým mottem odkazuje na 14 kapitolu Knihy Soudců ve Starém zákoně. Skulptura představuje kapku sirupu, stékajícího ze lžičky, který se díky své viskózní konzistenci táhne až do neuvěřitelné výšky 22 metrů.

Socha je u země tvořena oválnou sedačkou, potaženou černou kůží, na které se může pohodlně uvelebit hned několik lidí naráz. Velké sofa se postupně ze stran uzavírá, zadní část je už celá krytá tenkou černou skořepinou, která vede až do vrchních pater budovy. Tenká stopka je vyrobená z kompozitního materiálu vyztuženého uhlíkovými vlákny, ze kterého je možné vytvořit neuvěřitelně tenké a přitom pevné kusy. Fluidní a organická forma uměleckého díla je v ostrém kontrastu se strohým a racionálním výrazem budovy.

Designér se svým studiem McChesney Architects vytváří unikátní, skulpturální práce již od roku 2001, kdy došlo k založení společnosti. Se svou tvorbou se úspěšně zúčastnil několika soutěží a získal řadu ocenění. Za zmínku stojí především jeho skulptura Windshelters (Závětří) v anglickém Blackpoolu, 8 metrů vysoká socha z nerezové oceli, umístěná na nábřeží, jako ochrana před nepříjemným větrem.

Zdroj: mcchesney.co.uk, thedesignhome.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30