Solnička a pepřenka v podobě prstenů

Bc. Lucie Drahošová
4.12.2013
  • Design

Prsteny jsou nejtypičtějším symbolem pro pár, který je v určité smyslu spojený. Myšlen je tedy pár lidský. V každodenním životě ale existuje celá řada podobných párů, jako třeba vidlička a nůž, hrnek a talířek, solnička a pepřenka. Právě poslední zmíněná dvojice přitom inspirovala průmyslovou designérku, která představila originální a přitom jednoduché prstenové kořenky na sůl i pepř.

Autorkou netradičního provedení solničky a pepřenky je Layla Mehdi Pour, designérka s perskými kořeny, jež vystudovala průmyslový design v Itálii. Navrhla konkrétně keramickou solničku a pepřenku ve tvaru prstenů, nebo obecněji trojrozměrných kroužků. Tento smyslný a tradiční tvar tak návrhářka znovu vrátila na jídelní stůl, a to samozřejmě v plně funkční podobě.

Kořenky jsou na jednom místě opatřeny dírkami umožňujícími standardní použití, na straně protější jsou pak na kroužcích vroubky usnadňující bezpečné držení.

Kořenky jsou ručně vyráběny v Itálii v provedení matném či lesklém, a to ve třech různých barvách - černé, bílé a červené. Průměr kroužků je 9 centimetrů, tloušťka pak 2 centimetry, což je činí praktické pro úchop.

V páru je vždy každá kořenka jiné barvy, tak aby byly pro použití snadno rozeznatelné. Konkrétně je k dispozici kombinace černá s bílou, nebo červená s bílou. K zakoupení je sada hned v několika internetových e-shopech. Cena je přitom 38 euro za pár a termín dodání je dva až čtyři týdny.

Tvarů kroužků připomínající prsteny je pro solničku a pepřenku velmi příznačný, neboť tato dvě dochucovadla jsou k sobě spjata podobně jako zamilovaná dvojice, jež si slíbí věrnost a kráčí bok po boku každým dnem svého života. Řekněte sami, nestojí i na vašem stole solnička společně s pepřenkou?

Tyto kroužky jsou ale více než jen kořenky. Na stole jistě zaujmou každého hosta, a vy si tak nemusíte dělat hlavu s dekoracemi. Zaujmete bez potíží jen touto praktickou pomůckou. A dochucování bude nově i zábava.

Zdroj a foto: http://design-milk.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30