Songbird - designové hračky pějí slávu na svého slavného otce

Mgr. Sandra Vasková
9.3.2012
  • Design

Kay Bojesen, známý pro své krasně jednoduché hračky, které milovaly děti převážně minulého století, navrhl zcela novou sérii figurek, která teprve nyní spatřila světlo světa. I když už je Kay Bojesen po smrti, jeho odkaz žije dál a na jaře mohou spatřit jeho obdivovatelé další kolekci - tentokrát s názvem Songbird.

Songbird byla vytvořena návhářem v roce 1950, ale nikdy se do výroby nedostala, až nyní. Ruth, Pop, Otto, Kay, Peter a Sunshine jsou barevní dřevění ptáčci, kteří potěší milovníky designu všech věkových kategorií. Šest různých pěvců je pojmenováno po návrháři a jeho rodině. A proč tomu tak je? Domov umělce byl vždy plný zeleně, obklopen přírodou a jejími krásami, především pak ptáky. Proto se rozhodl se jejich návrhem v podobě hraček zabývat. Nyní jsou tyto koncepty zrealizovány a ručně malovány ve veselých barvách. Všechny působí moderně a nejsou přeplácány zbytečnými detaily. Všichni jsou vyrobeni z masivního bukového dřeva v ceně necelých 77 dolarů. Najít je můžete ve skandinávských obchodech Design Centre a anglických Panic Centre.

Na Bojesenových stránkách si také můžete prohlédnout další jeho vydařené kousky v podobě dřevěných opiček, králíků, hrochů a dalších zvířátek. V loňském roce se kolem nich strhl doslova boom. Třeba osloví i Vás.

Zdroj a foto: www.kaybojesen-denmark.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30