Soutěžní návrh tchai-wanské věže zaujme na první pohled

admin
25.11.2010
  • Architektura

Průkopnický a naprosto inovativní design, který osvěží vody současného designového umění a připomene stoleté výročí Tchai-wanu. Tak se dá popsat nový návrh tchai-wanské věže, která by se měla stát novodobým orientačním bodem, symbolem i duchem Tchai-wanu a pomůže mu zařadit se mezi světové metropole. Bude měřit přibližně 300 metrů a najdete v ní, kromě rekreačních i volnočasových zařízení, také kancelář městské samosprávy. Volno zde můžete strávit také nakupováním v různorodých obchůdcích, návštěvou vzdělávacích center i prohlídkou zcela nového Muzea rozvoje města Taichungu.

Stavitelé se nechali při navrhování inspirovat některými světoznámými architektonickými prvky jako např. Eiffelovou věží v její struktuře a podobě, japonskou skládačkou zvanou Origami v sestavovacím procesu i ve vyznění jako symbolu generace. A konečně japonskou vlajkou pro její význam identity.

Již na samotném začátku postupného vývoje věže si ji architekti představovali jako novou výhledovou bránu a nejviditelnější objekt taichungského okolí. Budovu návštěvník vnímá z každého úhlu jinak, což ji činí stylem architektury skutečně výjimečnou. Do stavení povedou celkem tři vstupy - z muzea, věže a z kanceláří. Návštěvníci se také mohou pokochat dalekým okolím z tzv. „nebeské haly", která bude skýtat veřejný prostor pro návštěvníky a nabídne jim neuvěřitelný výhled na park, město i přírodní okolí. Ve středu budovy budou umístěny nejdůležitější zařízení jako muzeum, konferenční sál, fitness, zmíněná hala s výhledem na oblohu, obchody, občerstvení a další.

Architekti tchai-wanské věže se zodpovědně chopili výzvy, kterou neustále vysílá životní prostředí a přizpůsobili koncept stavení tak, aby využívala především alternativních zdrojů energie. Měla by sloužit jako další model „zelené budovy" 21. století.

Foto a zdroj : e-architect.co.uk

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30