Spirálovité křeslo Missix

Bc. Lucie Drahošová
18.5.2012
  • Design

Šestka, „G" a nebo spirála - to všechno může připomínat futuristické křeslo Maurizia Di Marzio nazvané Missix. Jedno je ale jisté. Minimalistický charakter v kombinaci s funkčností a pohodlím v jednom dává vzniknout famóznímu designovému kousku.

Křeslo Missix vsází na elegantní jednoduchost, zejména pak na oblé tvary, kdy je celé křeslo tvořeno jedinou spirálou, v níž je zahrnuta plocha pro sezení i opírání. Minimalismus designér Maurizio Di Marzio pak volí v oblasti barev, kdy je každý kousek tvořen jedinou barvou. Na výběr však zákazníci mají z široké palety odstínů, včetně pestrých tónů jako je růžová, modrá či oranžová. Pro střídmější povahy pak nabízí italský designér třeba bílou.

Křeslo je vyrobeno z tvarovaného polyethylenu a je zcela ekologické a recyklovatelné. Hodí se přitom do obýváku, do kanceláře, ale i na zahradu - všude tam, kde jeho majitelé ocení netradiční tvar a zejména moderní progresivní styl.

Praktičnost kousku je zejména v jeho údržbě, kdy disponuje velmi snadno udržovatelným povrchem. Stačí otřít vlhkým hadříkem a je to. Prakticky se pak dá využít i prostor který vzniká ve spirálovitém křesle pod sedací plochou - jako odkládací prostor pro knihy, hračky, ovladač, zkrátka cokoliv, co můžete při sezení v křesle potřebovat.

Missix ale možná ocení také filosofové. Podle tvůrců údajně křeslo svým tvarem symbolizuje Minojskou spirálu života, která symbolizuje narození, smrt a další život.

Zdroj a foto: socialdesignmagazine.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30