Spojení tónů architektury a hudby v srdci Venezuely

Andrea
5.3.2011
  • Architektura

Caracas, hlavní město jihoamerické Venezuely, usilovně bojuje o zbavení se nálepky nebezpečného města žijícího kulturou nelegálních obchodních skupin. Dalším krokem na spásné cestě je vybudování nového uměleckého centra představující kulturu z jiného soudku - oblast klasické vážné hudby. Podle návrhu domácího studia ADJKM Arquitectos tak vyroste v průběhu několika let Caracas Symphony Complex.

Nový hudební kampus je naplánován jako součást velkorysého projektu Mezinárodního komplexu Simona Bolívara pro společenské dění. Základy stavby jsou položeny v blízkosti oblíbeného parku Los Caobos v centru města, kde je jim vyhrazen prostor o velikosti 3 600 metrů čtverečních. Tomu by měly dominovat dvě základní funkčně rozlišené stavební jednotky.

Přední část budovy, která svým objemem zakrývá část zadní, poskytuje zázemí třem koncertním halám. Sály určené pro 1 700, 1 300 a 500 diváků slouží nejenom k hudebním vystoupením, ale jsou vybaveny nahrávacím a zkušebním zařízením, které mohou využívat hudební tělesa z celého světa. Zádní část budovy funguje jako hudební konzervatoř. Kromě učeben a potřebného společenského zařízení je její součástí také internát a několik restaurací. Obě části stavby jsou od sebe odděleny architektonickým zlomem, který v interiéru slouží jako prostor společného setkávání začínajících a profesionálních hudebníků. Silueta stavby má podle tvůrců symbolicky připomínat strom, který odkazuje k rozvíjení základů mladých hudebních talentů. Řešení fasády v podobě světelné clony vertikálních žaluzií má pak nechat tyto talenty zazářit.

Projekt komplexu je dotován vládní organizací pro podporu společenského života skrze hudbu (FESNOJIV) a finanční společností CAF usilující o rozvoj států Latinské Ameriky. Realizace stavby započala na začátku letošního roku a její dokončení se plánuje na rok 2016. Uvidíme, zda v té době již bude Caracas místem kultury a vzdělávání, anebo mu nový komplex bude muset ještě v mnohém pomoci.

Zdroj: adjkm.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30