Stojan na svíčky alá domino

Bc. Lucie Drahošová
11.7.2012
  • Design

Nic nevytvoří tak romantickou atmosféru, jako decentní záře svíček. Jste-li ale hraví, klasické stojánky na svíčky vás budou nudit. Pořiďte si tedy DOM-I-NO, stylový držák na čajové svíčky, inspirovaný původně asijskou hrou domino.

Úchvatné věci někdy zdaleka nemusí být složité. Důkazem je designový počin finského studia Kayiwa, nebo přesněji řečeno jeho jediného designéra jménem Lincoln Kayiwa. Ten si vzal na mušku obyčejné čajové svíčky, jaké má doma snad každý z nás, a zamyslel se, jak je ozvláštnit. Kulatá svíčka mu možná připomněla puntík, a od něj už byl jen krok ke hře domino, ve které hráči používají obdélníkové destičky s čísly.

Lincoln Kayiwa tyto destičky proměnil do podoby porcelánových stojánků na čajovou svíčku, kdy polovina dominové „kostky" je prázdná, a druhou tvoří svíčka, tedy jeden výrazný puntík. Výborně vypadá především kombinace bílé destičky s černou svíčkou a naopak. Jednoznačně nepřekonatelný je ale pohled na skupinu takovýchto stojánků, které připomínají rozehranou hru.

Velikostí se každá destička velmi podobá rozměrům iPhonu, což znamená 12 centimetrů na výšku, 6 na šířku, a tloušťka je 1,8 centimetru. Barevně si přitom můžete vybírat z množství barev, od klasické bílé či černé, přes modrou, zelenou či červenou, až po oranžovou, žlutou nebo fialovou. Vybírat tak můžete v barvách interiéru, nebo si sestavit hravou duhu. Kombinovat přitom můžete nejen destičky, ale i barvu svíček, které do nich umístíte.

DOM-I-NO si můžete pořídit buď na finské pobočce studia, nebo možná lépe přes eshop na webu www.kayiwa.fi. Připravte si ale prasátko. Jedna porcelánová dominová kostka na svíčku totiž přijde na slušných 183 euro, tedy zhruba 4600 korun, což tedy za stojan na svíčku není rozhodně málo.

zdroj a foto:www.kayiwa.fi, design-milk.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30