Stolička z 80metrového lana od Jona Frasera

Mgr. Sandra Vasková
3.8.2011
  • Design

Funkční i využitelný design může vypadat dobře i jednoduše. A to platí zejména pro tohle sedátko, které bylo vyrobeno z rybářských lan. Jenže proces jeho výroby není možná tak jednoduchý, jako se na první pohled zdá.

Stolička Ropey, jako nejnovější kousek navržený Jonem Fraserem, je vyrobena z lana dlouhého více než 80 metrů. Jenže to pochopitelně samotné nestačilo. Toto sisalové lano jaksi není rigidní, a proto muselo být „pojištěno" proti újmě tak, že jej tvůrci namočili do polyuretanové pryskyřice, aby bylo odolnější a zároveň drželo žádaný tvar. „Židli trvalo vyrobit celý týden vzhledem k povaze materiálu, takže si dokážete představit, že to nebylo jen tak," prohlásil Fraser.

Má kompaktní tvar a velmi jednoduchý design. Hlavní myšlenkou bylo vytvořit něco skutečně funkčního a jedinečného. Lano si přitom ponechalo svou přírodní barvu i strukturu, což je nadmíru vyhovující. A pro ty, co pořád váhají a napadá je, že posed na této židli zřejmě nebude moc pohodlný, máme argument - pokryjte ji dečkou či polštářem a problém vyřešen! Stolička Ropey je velmi zkrátka univerzální ve svém využití, může být užitečná v exteriérech i interiérech.

Zdroj a foto: www.jonfraser.co.uk

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30