Stoly pod korunami stromů od Estudio Nômada

Bc. Lucie Drahošová
20.11.2012
  • Design

Máte rádi piknikování venku v přírodě? A rádi byste na klasickém turistickém odpočívadle pod korunami stromů svačili třeba celý rok? Pak se poohlédněte po sérii stolů značky Estudio Nômada, která se venkovními pikniky nechala silně inspirovat.

Kolekci stolů s tyčícími se stromy vytvořilo španělské Estudio Nômada pro designové muzeum, prodejnu a občerstvení Cidade da Cultura de Galicia v severozápadním Španělsku. Právě sekce občerstvení, která zahrnuje restauraci i kavárnu, tedy díky designérům nyní nabízí šestici unikátních stolů

Stoly uspořádané do dvou protáhlých řad po třech jsou v dekoru i barvě přírodního dřeva, s horními deskami v bílé barvě. Ve stejném provedení jsou také židle, jejichž sedací plochy jsou bílé, a zbytek je opět v barvě dřeva. Nejpoutavější jsou ale nohy stolů, které jsou lehce zešikmené, a směřují od podlahy až do několik metrů vysokého stropu, kde se navíc jakoby větví, člení na další menší dílčí odnože, a vytvářejí dojem, jako by nad vaší hlavou rostl strom. Těch je pak v řadě stolů hned celá alej. Tvary jsou těchto pomyslných stromů sice strohé, plné úhlů a hran bez jakýchkoliv oblin, přesto podobnost se stromy je nepopiratelná, a přestože je celý model určený a využívaný v interiéru, pocit doteku přírody vás jistě nemine.

Nohy proměňující se ve stromy v rámci stolů tvoří jak prvek designový, tak i funkční, kdy drží desku stolu ve správné výšce a poloze, jako klasické nohy. V rámci podpoření přírodního vzhledu jsou nohy v barvě dřeva, pouze několik málo centimetrů od země jsou opatřeny pruhem v bílé barvě, který však skvěle koresponduje s deskami stolů a sedátky židlí, a celou kolekci tak skvěle propojuje a sjednoceju.

Ačkoliv stoly nabízejí zdánlivě jednoduché provedení a nápad inspirovaný tradiční přírodou, celosvětově se dočkal nadšeného ohlasu. A to dokonce natolik významného, že restaurace Cidade da Cultura de Galicia získala pro rok 2012 ocenění za nejlepší restauraci v rámci celosvětové soutěže Restaurant & Bar Design Award.

Zdroj a foto: www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30