Strom v interiéru: nábytek YASK z přírodního dubu

admin
12.12.2011
  • Design

Studio mladých designérů Your Space patří mezi ta, která dávají přednost přírodním materiálům a preciznímu zpracování před syntetickými náhražkami. Jejich první setkání s nábytkem firmy Yask u nich vyvolalo nefalšované nadšení: jedná se o řemeslně perfektně vyvedené a k přírodě šetrné designové kousky - z dubového dřeva.

Your Space se stali výhradním distributorem nábytku švýcarské firmy Yask, a mají co nabídnout. Firma staví svou pověst na šetrném a ekologickém přístupu. Duby, ze kterých vyrábí nábytek a bytové doplňky, spadají pod ochranu mezinárodní sítě FCS forest (ekologický management lesů). Za každý dub padlý na stůl či komodu se vysadí vždy tři nové stromy. Nábytek je vyráběn ručně za použití tradičních postupů. Aby člověk, který si pořídí dubový nábytek, nepřišel o požitek kontaktu se stromem, nábytek nepodléhá syntetickým úpravám. Díky tomu neztrácí ani nic ze své vůně -  nasládlé vůně dubového dřeva.

Kromě přísných pravidel při těžbě dřeva a následném zpracování se dbá také na design. Vychází z klasických, jednoduchých linií, takže nestárne. Platí to jak pro jednoduché stoly, tak třeba pro pohovku („Bassy") nebo stojan na víno. Výrazným prvkem dubového nábytku, kterému ve studiu Your Space podlehli, je jedinečnost každého kusu. Každý stůl, polička nebo židle postupem času vysychá a tudíž získává originální povrch a strukturu. Právě tento element patří k základním kamenům designu nábytku Yask. Protože výsledný produkt je ze surového dřeva, uchovává si všechny svoje přirozené vlastnosti. Bez nadsázky se tak dá říct, že spolu s uživatelem stárne a vyvíjí se.

Veškerých barevných odstínů je docíleno speciální kouřovou technikou, tedy přírodním procesem. Kromě neupravované, přírodní barvy dubového dřeva jsou k dispozici tmavě hnědé odstíny. Protože firma ctí pozitivní přístup k zákazníkovi, nábytek je možné vyrobit na míru, přesně dle požadavků klienta. Jediné, co ovlivnit nelze, je struktura stromu, která se s časem bude měnit.

Představa dobrodružné budoucnosti v podobě živoucího designu a interiéru provoněného dubovým dřevem přesvědčila mladé designéry z Your Space, že se vydali správnou cestou. Stejně tak bude atraktivní pro všechny, kteří dávají přednost přírodě před pozlátkem a jednoduchosti před okázalostí.

Více informací neleznete na www.your-space.cz a www.yask.cz

Kontakt: 606035396

Email: info@yask.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30