Studentský byt - Apartment 67

Dagmar
10.6.2011
  • Interiér

V jednom z nových bloků v srbském Bělehradě vybudoval architektonický ateliér EXE STUDIO neokoukaný a originální interiér. Architekti si mohli dovolit odvážný, dynamický design, protože jeho obyvatelkou je mladá studentka ekonomické školy. Byt o plošné výměře 69 m2 disponuje koupelnou, šatnou, malou ložnicí a poměrně velkorysým obytným prostorem, ve kterém je umístěná kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem.

Hlavním prvkem sněhobílého interiéru je velká černá stěna, předělující od sebe kuchyni s obývacím pokojem. Kontrastní černý kus nábytku je multifunkční - z jedné strany funguje jako obýváková stěna, ze strany druhé  jako úložný prostor v kuchyni. Dominující barvou interiéru je bílá, kterou můžeme nalézt na stropě, stěnách i vybavení. K ní kontrastuje sytě zelená pracovní deska kuchyňské linky se zástěnou, černá úložná stěna, tmavý jídelní stůl a černý gauč.

Efektní dojem vytváří uskupení několika šestiúhelníkových útvarů, které „přelézají" z bílé stěny na strop a na černou skříň. Jednotlivé útvary mají různé funkce - některé slouží jako úložný prostor, jiné jako osvětlení. Ostatní vytváří jen strukturální obrazy a propojují navzájem funkční útvary, aby vytvořili dojem celistvého organismu. Světelné plástve mohou svítit dvěma odlišnými světly - pragmatickou a ledovou bílou, nebo teplou a útulnou žlutou. Dokážou tak v bytě vytvořit během chvilky dvě diametrálně odlišné atmosféry.

Zdroj a foto: exestudio.rs

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30