Studi OxL proměnilo rozpadlou dílnu v luxusní loft s garáží

Bc. Lucie Drahošová
22.1.2015
  • Interiér

Studi OxL proměnilo rozpadlou dílnu v luxusní loft s garáží

Rotterdamská architektonická firma OxL odvedla pořádný kus práce, když proměnila bývalou ponurou a rozpadlou tesařskou dílnu v energeticky úsporné prostory k bydlení s překrásným minimalistickým designem a množstvím světla. A co více, s grácií designéři splnili i přání klienta, aby do výsledku byl zakomponován také jeho milovaný automobil.

Přání zákazníka při proměně komerčních prostor v bydlení snů byla poměrně konkrétní. Maximalizovat přísun denního světla do doposud pochmurného prostoru a zakomponovat do designu i jeho elektrické auto.

Designéři se rozhodli ponechat prostoru jeho původní industriální vzhled, který vyvážili moderními minimalistickými prvky – a to jak co se týče stavby, tak i řešení interiéru. Pokud jde o samotnou stavbu, budova je obestavěna dalšími budovami z 19. století. Vzhledem k tomu, že designéři nechtěli narušit integritu čtvrti, rozhodli se použít množství střešních oken, která pomohou prostupu světla, aniž by z ulice narušovala ráz čtvrti. Podobně pak funguje i prosklený středový sloup, který umožňuje prostup dennímu světlu bez nutnosti zásahů do obvodových zdí a zároveň prakticky odděluje kuchyni s obývákem od ložnic.

Pokud jde o druhé přání klienta, tedy zakomponování elektroauta do designu, vůz získal čestné parkovací místo přímo v obývacím pokoji, kde svou kovovou barvou skvěle doplňuje industriální koncept.

Interiér domu je pak celkově laděn minimalisticky, s dominantní bílou barvou na stěnách i podlahách. Vybavení je nejčastěji v černé či opět bílé barvě, případně v přírodních tónech hnědé. Nábytku a doplňků je ale v interiéru spíše poskromnu – s ohledem na záměr minimalistického řešení i vytvoření pocitu vzdušnosti v prostoru. Pokud jde o další zajímavé prvky tohoto projektu, zaujmou například designová křesla v obývacím pokoji nebo kovová stínidla nad závěsným osvětlením, která skvěle doplňují kovový lesk majitelova automobilu.

Tvůrci z OxL si zaslouží za výsledek jednoznačnou poklonu, a to především s ohledem na to, jak velké změny s touto nemovitostí dosáhli. Původní stav totiž zdaleka nenapovídal, že by z této stavby někdy mohlo vzniknout příjemné bydlení, natož pak designové a moderní. Jednoznačně jde o důkaz i inspiraci pro všechny snílky, kteří věří, že i z ruiny lze udělat bydlení snů.

Zdroj a foto: http://design-milk.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30