Studio Guilherme Torres předvádí interiér plný vzorů

Bc. Lucie Drahošová
17.5.2012
  • Interiér

Brazilské studio Guilherme Torres, které se honosí několika významnými oceněními v oblasti designu a architektury, představilo v brazilském městě Curtiba originální proměnu interiéru bytu, ve kterém se mísí množství vzorů, retro prvky a samozřejmě spousta originálních nápadů, které mohou být inspirací i pro vás.

Studio se pustilo do úprav bytu o rozloze 145 metrů čtverečních, který disponuje dvěma ložnicemi a pracovnou. Dominantou celého interiéru je v nové podobě především modrá a zelená mátová barva, přičemž doplňky jsou plné vzorů. Jakkoliv myšlenka kombinace mnoha vzorů dohromady působí podivně, výsledek je velkolepý, a nijak rušivý. Zrak sice množství materiálů a vzorů poutá, dojem je ale velmi příjemný.

Množství vzorů na doplňcích vyvažuje ucelenost barvy na stěnách, které jsou spíše výraznější, v odstínech tyrkysové či modré, přičemž v rámci jedné místnosti se designérský tým nebojí používat hned několik barev. Velmi poutavá je pak stěna v obývacím pokoji, těsně u rozložitého stolu. Ta je obložena dřevem z borovice, která je v Brazílii velice levná, a přitom zde funguje jako skvělé oživení a zútulnění prostoru.

Zatímco obývací pokoj využívá některých prvků retro stylu, jako jsou například bohaté vzory nebo design dominantní sedací soupravy, kuchyně stojí na moderním minimalismu, kdy kombinuje černou, bílou, případně odstíny šedi v jednoduchých čistých liniích.

Ložnice je opět minimalistická v barvách. Elegantní černá a bílá jsou kombinovány na doplňcích i vybavení. Dominantní černou postel a křeslo vyvažují bílé vestavěné skříně a zdi, které jsou pouze oživeny drobnějšími dekoracemi v podobě fotografií i polic.

Designová proměna bytu oslňuje především využíváním vzorů, kombinací barev, stejně jako i faktem, že každý kus nábytku je svébytným elementem, fungujícím výborně jako vizuálně výrazný prvek. Brazilské studio Guilherme Torres sice s množstvím nábytku poměrně šetří, zato ale když už něco do interiéru umístí, stojí to za to. Ostatně, obrázek si můžete udělat sami...

Zdroj a foto: contemporist.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30