Stůl pro celou rodinu Growth Table

Bc. Lucie Drahošová
12.11.2012
  • Design

Stůl je jednoznačně velmi využívaným kusem nábytku v domácnosti. Pomineme-li stoly jídelní, zbydou nám stoly psací, u kterých dospělí pracují, teenageři se baví u počítače, a děti si kreslí nebo malují. Potíž obvykle bývá s výškou stolu, kterou je třeba volit na míru zejména menších uživatelů. Novinka Growth Table se na tuto problematiku zaměřila a nabízí univerzální řešení pro celou rodinu.

Zatímco dospělí si snadno vystačí se standardní výškou stolu, pro děti bývá obtížné na vysoce umístěné desce si pohodlně hrát či tvořit. Provizorním řešením mohou být přístavné dětské stoličky nebo vypodložení polštáři, mnohem vhodnější je ale speciální dětský nábytek, který tvoří menší židličky i stoly, a dětem tak nabízí kompletní a dokonalý komfort.

Děti jsou ale vždy rády součástí dospělého světa, a naopak nerady jsou separovány „do svého", byť to pro ně znamená lepší komfort. Designéři Tim Durfee a Iris Anna Regn se proto rozhodli vytvořit stůl pro celou rodinu, který nabízí tři různé výšky stolu i židliček tak, že ideálně sedne těm nejmenším, stejně jako dospělým.

Stůl je mírně skloněný, což je přirozená poloha pro kreslení i psaní, a navíc tak nabízí prostor pro snižování výšky směrem od stolu pro dospělé až ke stolu pro nejmenší. Stůl je přitom tvořen jedinou deskou, v níž jsou pouze vyřezány otvory pro sezení. Celkové provedení je tak elegantní a minimalistické, s čistými liniemi v přírodní barvě dřeva.

Pro praktičnost je pak deska v příslušných místech opatřeny výřezy, které slouží jako úložné prostory pro psací potřeby a jiné drobné předměty. Najednou stůl pojme až šest osob, dva dospělé, dva teenagery a dvě menší děti, kdy dvojice sedí vždy na jedné lavici vedle sebe. Celá skupina přitom fakticky sdílí jediný stůl, takže Growth Table udržuje integritu a pospolitost rodiny.  Ideální je pro podporu tvořivosti dětí, ale možná si nakonec třeba školáci díky stylovému kusu nábytku oblíbí i psaní domácích úkolů.

Zdroj a foto: http://www.inhabitots.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30