Stůl prorostlý stromy

Bc. Lucie Drahošová
13.6.2012
  • Design

Taky máte rádi posezení někde venku, v přírodě, ve stínu koruny stromu? A taky je vám líto, že v bytě si těchto krás vůbec neužijete? Pak vás určitě potěší designový stůl Charlese Kasina, který je doslova prošpikovaný menšími stromky, a vejde se vám i do bytu.

Belgický designér Charles Kasin mám možná ve velké oblibě přírodu, a nebo byl tak trochu lenivý opracovávat dřevo. Tak či tak, využil drobnějších stromků v jejich téměř původním stavu pro svůj nový nápad.

Desku dubového stolu, která je precizně opracovaná, totiž opatřil namísto klasických nožek tenkými kmínky stromů, které však navíc nezkrátil na patřičnou délku, ale nechal je volně prostoupit deskou stolu i s celou korunou a množstvím postranních větviček. Pravda, listí už na stromcích nevydrželo, přesto kmeny a koruny vystupující z desky stolu vás nenechají na pochybách, že jste se ocitli v objetí téměř ryzí a živé přírody. Stromky, které pak až ke stropu nedosáhly, končí kousek nad deskou stolu, a slouží jako perfektní svícny. Při pohledu z větší vzdálenosti navíc celý model působí dojmem, jako by se pracovní deska vznášela mezi drobnými stromky, což je neobvyklé a kouzelné.

Návrhář při vytváření tohoto designového kousku vsázel jednoznačně na přirozenost, zdánlivou ledabylost, neuspořádanost - která je tolik typická právě pro nespoutanou přírodu. Tomu odpovídá jednak přirozenost stromků tvořících nohy, které nejsou nijak výrazně opracovány, ale například i jejich rozmístění, které působí velmi nahodile a neuspořádaně. Klasická čtveřice nohou v každém rohu už je každopádně evidentně z módy.

Charles Kasin představil svůj stůl se stromky v rámci veletrhu umělí v Bruselu, a u tohoto stolu také uspořádal večeři. Koruny stromů sahající ke stropu se okamžitě staly centrem všech debat. Pro tuto událost byl stůl umístěn na zlatou podlahu, a interiér doplnila bílá drapérie na zdech. Hostům, mezi nimiž nechyběl například i slavný francouzský módní návrhář Jean-Paul Gaultier, pak designér připravil další nevšední zážitek prostřednictvím šestatřiceti drobných ptáčků, kteří poletovali nad hlavami hostů v průběhu večeře. O skutečném doteku přírody pak už nemohlo být pochyb. Kasinův stůl si malí opeřenci jednoznačně zamilovali - a nebyli jediní.

Zdroj a foto: www.designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30