Stůl s lidskými stopami

Bc. Lucie Drahošová
3.4.2012
  • Design

Lidstvo zanechalo své stopy na ledasčem - samozřejmě obrazně řečeno. Najde se ale i pár elementů, na kterých najdete lidské stopy doslova. Příkladem je třeba stůl Footprint table Nicholase Langana, v jehož dřevěném povrchu najdete otisky, které rozhodně nesmažete.

Footprint table je psací stůl, na kterém se odráží nejen práce šikovných designérských ručiček, ale také linie páru lidských nohou, konkrétně tedy chodidel, která jsou vtisknuta do vizuální struktury nábytku.

Tento kousek z dílny firmy Journeyman furniture je vyroben z masivního dubu, který je ve finální úpravě olejovaný. Unikátní je pak série lidských stop, vtlačených do povrchu desek. Stopy vedou z boční stěny stolu šikmo přes pracovní plochu do volného prostoru, a jsou umístěny dokonce i na vnitřních stranách nábytku, takže nábytek působí, jako by se přes něj někdo prošel a protlačil plochou svých nohou částečně skrz dřevo.

Sám autor, Nicholas Langan k procesu výroby říká: „Chtěl jsem prozkoumat účinky, které objekty a síla může mít na povrch. Inspirace přišla od lidských stop, které jsem pozoroval na pláži, v písku," a dále prozrazuje, že převážná část řezbářské práce je na spodní straně povrchu. Ten se zpočátku po vyřezávání CNC strojem kroutil, a tak musely být desky speciálně připevňovány. Nyní je proces vyladěn, a kreace stop mohou být využívány k individualizaci všemožných kusů nábytku.

Pokud se vám lidské stopy zalíbily, díky internetu si můžete objednat Footprint i vy. A sice na stránkách výrobce www.journeymanfurniture.co.uk, za nepříliš skromných 3950 liber. Za klasický stůl bez šuplíků či polic to není zrovna málo, byť se jedná o kvalitní masivní dub. Na druhou stranu, stopy ve stole má skutečně málokdo, takže pokud nevíte co s výplatou (nebo spíše takovými pěti), směle objednávejte...

foto a zdroj: http://design-milk.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30