Stylová kavárna Graffiti Cafe

Bc. Lucie Drahošová
24.7.2012
  • Interiér

K tomu abyste si mohli užít příjemného posezení v kavárně je zapotřebí kvalitní nabídka, příjemná obsluha, a v neposlední řadě i útulné, stylové a nápadité posezení. Jedno takové vytvořilo studio MODE - konkrétně v bulharské kavárně Graffiti Cafe, a výsledek stojí za to.

Designérské studio MODE předvedlo své umění při tvorbě nového designu kavárny Graffiti Café v bulharském třetím největším městě Varna. Ačkoliv podle názvu „Graffiti" budete nejspíš očekávat skate styl a pestré barvy, opak je pravdou. Design kavárny je velmi decentní, elegantní, využívající spíše jemných tónů béžové, v kombinaci s bílou.

Esteticky nejpoutavější je struktura stropu, která přechází do několika nosných sloupů umístěných přímo mezi stoly. Povrch stropu a sloupů je totiž tvořen množstvím žebrovitě uspořádaných ploch, které připomínají závoj, tvořící spodní část klobouku muchomůrky. Podklad pod tímto béžovým krémovým vějířem je tmavý, což vytváří stylový kontrast. Ve stejné formě jsou pak vytvořeny nohy stolů, díky čemuž je celý prostor dokonale propojen nejen barevně, ale přímo i tímto unikátním povrchem. Třetí dominantní barva je kromě černé a béžové zejména bílá, která je zastoupena ve stolech, pohovkách, křeslech, podlaze i stěnách.

Třpyt a eleganci pak celému interiéru dodává navíc důmyslné řešení světel, která jsou umístěna bodově v podlaze i stěnách. Ty jsou totožně tvořeny díly skládanými do tvaru květin, se středem představovaným právě světlem.

Kavárna je tvořena barem, sektorem s množstvím klasických nízkých stolů s gauči, a druhým, méně honosným sektorem, kde jsou sloupy již v obyčejné bílé barvě, a židličky nabývají „obyčejnějších" tvarů. Oba tyto sektory pak oddělují vkusné květináče se zelení.

Celkově designéři napříč všemi částmi kavárny skvěle propojili jemné decentní tóny s výraznými strukturními prvky a vzory, díky čemuž vzniká luxusně vyhlížející interiér, do kterého se budete rádi vracet.

„Vytvořili jsme unikátní koncept, který nabízí všeobecný prostor při splnění všech technických a funkčních požadavků. Výsledkem je moderní interiér s dostatečnou dávkou umění, což odpovídá i faktu, že v dalším patře budovy se nachází Galerie moderního umění," vysvětlují autoři návrhu.

Kromě galerie a kavárny pak najdete ve čtyřpatrové budově také hotel,  bar, restauraci nebo nightclub.

Zdroj a foto: http://www.studiomode.eu

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30