Stylové bydlení v kontejnerech

Bc. Lucie Drahošová
9.9.2013
  • Architektura

Jako stavební materiál se dá dnes využít kde co, a ani o recyklované produkty nebývá nouze. Některé z nich se přitom dají využít rovnou k bydlení. Stačí jim dát patřičný kabát a zapojit fantazii - pak můžete bydlet stylově třeba i ve starém přepravním kontejneru.

Francouzská společnost CG Architects navrhla dům složený ze dvou rozměrných obdélníkových kontejnerů. Ty nabízí dostatek prostoru i potřebnou stabilitu a odolnost, a díky masivním oknům a proskleným dveřím i prosvětlený moderní interiér.

A co se týče estetické stránky, rozhodli se architekti být trochu kreativnější, a poskládat nevýrazné obdélníkové kontejnery tak trochu netradičně - napříč a na sebe. Vznikl tak dům připomínající při pohledu shora kříž. Aby pak kreativita dosáhla ještě větších výšek, horní patro, tedy vrchní kontejner, je v zelené barvě, zatímco spodní v tmavě šedé, čímž vzniká zajímavý kontrast. Střecha spodního kontejneru pak slouží po obou stranách jako jakési terasy se zelení, které skvěle propojují obě patra a nabízí ideální vyžití pro zahrádkáře. Převis horního patra pak slouží jako skvělý přístřešek pro automobil nebo zastřešené posezení venku.

Tento „kontejnerový dům" stojí ve francouzském Pont Péan, tedy malém městečku v Bretani, a je ukázkou moderní architektury, která v sobě vyvažuje estetično a nízké nároky na údržbu. Pokud jde o praktičnost, splňuje stavba samozřejmě veškeré požadavky na běžný rodinný dům. Spodní část domu je obývací, kdy na jedné straně najdete kuchyň s jídelnou, a na druhé obývák. Obě části odděluje schodiště a koupelna, umístěná uprostřed. Horní patro pak patří třem ložnicím a další koupelně. Celková domu plocha je něco málo přes sto metrů čtverečních, což umožňuje standardně pohodlné bydlení. Interiér se nese v duchu minimalismu a množství světla, což odpovídá nejmodernějším trendům v bydlení.

Zdroj a foto: http://www.home-reviews.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30