Surfařský ráj na Maui

Dagmar
15.6.2011
  • Architektura

Na druhém největším havajském ostrově vyrostl moderní plážový dům, který má výsostné postavení na záviděníhodném místě. Na malém výběžku pevniny je téměř ze tří stran obklopen mořem, vzdálen od ostatních obydlí, umístěn poblíž jedné z nejvyhlášenějších surfařských lokalit. Na Maui, jeden z 19 korálových a sopečných ostrovů, přijíždí každoročně tisíce turistů, aby navštívilo věhlasný kráter sopky Haleakala, okusilo dokonale průzračné vody Tichého oceánu a svezlo se na zdejších vlnách. Architekti ze studia Olson Kundig Architects zde vybudovali dům snů.

Pohádková residence je složena hned ze tří stavení, bazénu a rozlehlé „zahrady", která je od ostatního rostlého terénu odlišena pěstovaným, anglickým trávníkem. Tři domy reprezentují tři funkce luxusního bydlení. Jeden slouží jako společenská zóna pro trávení většiny času, druhý jako soukromá ložnice a třetí je samostatným příbytkem pro hosty.

Domy jsou specifické materiálem, ze kterého byly postaveny. Na první pohled zvláštní stěny jsou vybudované ze směsi udusaných místních zemin. Způsob výstavby je tak dokonale ekologický - je použit místní stavební materiál, dům lehce zapadne do okolního prostředí a navíc využije přednosti zvoleného materiálu. Hliněné zdi vykazují dobré akustické vlastnosti, jsou protipožární a výhodně se esteticky uplatňují i v interiéru. Střechy jsou velké, na několika stranách dům významně přesahují a vytvářejí tak dostatek venkovního prostoru, chráněného před sluncem.

Zdroj a foto: thedesignhome.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30