Světový projekt vzduchových staveb LUMINÁRIUM prolétne Prahou

Mgr. Sandra Vasková
8.7.2011
  • Události

Prázdniny začaly a je třeba je náležitě zahájit! I když pro většinu z Vás budou pracovní, můžete si přijít zpestřit svěží letní dny na tuto originální akci, která se uskuteční v termínu 15. - 18. července v Aero Klubu Letňany. Přístupná bude široké veřejnosti vždy od 10 do 20 hodin. A my jsme hrdí, že můžeme prohlásit, že se Maxidesign stane oficiálním mediálním partnerem této úžasné podívané!

Architektura luminárií, která je výhradním autorským dílem anglické společnosti Architects of Air, se do České republiky vrací po celých deseti letech. Předtím měla u nás svou světovou premiéru pod jedním z dřívějších typů luminárií Arcazaar a během pouhých čtyř dnů ji navštívilo 18 000 lidí. Letošním organizátorem je česká reklamní a komunikační společnost QUIX, s.r.o., která z mateřské Anglie přiváží luminárium nejnovější vývojové podoby - Mirazozo.

A abychom Vás předem obeznámili, s čím budete mít případně tu čest, tak se jedná o velmi netradiční stavbu s extra nápaditým interiérem, jenž připomíná pestrobarevný nafukovací hrad nebo členité cirkusové šapitó. Hlavní „boom" Vás však bude čekat uvnitř! Ve spletitém labyrintu, kde doslova ožije kouzelný svět barev a stínů a Vy můžete stát uprostřed toho všeho a nechat se fascinovat. Podstata luminária spočívá v jeho efektivní atmosféře a jedinečném vizuálním zážitku, který jitří lidské smysly, probouzí emoce a navozuje pocit uvolnění. Traduje se také, že má blahodárný účinek a je zdrojem pozitivní energie pro návštěvníky. Právě z toho důvodu bývají jeho prostory často využívány ke skupinovým či individuálním meditacím.

„Tato architektura je navržena s cílem umocnit pocit zázraku," popisuje otec luminárií Alan Parkinson, který se výstavbou a vývojem těchto typů stavení zabývá již od roku 1985 v rámci uvedené anglické společnosti. Nechal se inspirovat různými katedrálami i mešitami, čerpal z přírodních tvarů a geometrických těles. Jednotlivá luminária se skládají z tunelů, zámotků a rohových kopulí. Okouzlovala, okouzlují a stále jistě budou tisíce až miliony návštěvníků po 34 koutech světa. Stanete se jedním z nich i Vy?

Základní vstupné činí 160 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) 500 Kč, děti do 100 cm mají vstup zdarma. Doba prohlídky trvá přibližně 30 minut. Atrakce je bezbariérová, je tedy přizpůsobena i lidem s tělesným postižením. Pro podrobnější informace navštivte stránky www. luminarium.cz.

Zdroj a foto: luminarium.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30