Talent designu 2010 má jméno Jana Nováková

Mgr. Sandra Vasková
7.3.2011
  • Design

101 soutěžících, ale jen jeden vítěz. Tím se stala Jana Nováková z Fakulty umění Technické univerzity v Košicích za svůj návrh Skříň se zásuvkami. Získala titul Talent designu 2010 i odměnu 50 000 Kč. V závěsu za ní zůstaly desítky studentů nejen z České a Slovenské republiky, ale například z Litvy nebo Itálie.

Druhé a třetí místo s finančními odměnami 25 000 Kč a 10 000 Kč získali soutěžící Vít Bechynský z Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě za soutěžní návrh SNAP concept car&train a David Polášek z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně za obal pro originální čokoládový produkt firmy Toblerone. Součástí večera byla i atraktivní módní přehlídka s názvem FASHION FRESH. Ojedinělá sbírka prací ateliéru Designu obuvi a Designu oděvu Fakulty multimediálních komunikací.

Porota byla štědrá i k dalším uchazečům o titul. Udělila celkem pět zvláštních cen hodnotným soutěžním dílům. Za ty studenti dostali odměnu ve výši 5 000 Kč. Jejich jména jsou Petr Švec (sada akumulátorového mikronářadí, ZČU v Plzni), Magdaléna Čurdová a Tereza Matyášková (interiérové a koncepční řešení suterénu, UJEP Ústí nad Labem), Tereza Oršulíková (cena a medaile pro plavce, UJEP Ústí nad Labem), Adam Veselý (svítidlo Saturn, UTB Zlín) a Peter Javorík (Mr. Innocent Boggs, TU Košice).

Tím však oceňování neskončilo. Cenu primátora Města Zlína získala Hana Jindrová z UJEP Ústí nad Labem za multifunkční křeslo pro seniory Lebeda. Částku 20 000 Kč za Cenu předsedy představenstva WLG Invest, a.s. dostal Aleksandr Dubickij z Academy of Arts v Litvě za Axle kitchen z Vilnius. Cenu společnosti Eurogalaxie s.r.o. v hodnotě 15 000 Kč obdržela Marta Slívová z VUT v Brně za stojanové svítidlo La Arpe. Cenu Design centra společnosti TESCOMA v částce 10 000 Kč přezvala Lucie Smyslová z UJEP v Ústí nad Labem za barovou sestavu Trijo a poslední Cena Ing. Zdeňka Jüngera v částce 10 000 Kč připadla Lucii Smyslové z UJEP Ústí nad Labem za barovou sestavou Trijo.

A oceňovalo i rozdávalo se i poté. Mezinárodní odborná porota udělila v rámci soutěže 12 čestných uznání jednotlivcům - Denise Lukáčové (Velobag, VŠVU Bratislava), Patriku Bujňákovi (lehátko Fourfor, TU Košice), Lukáši Běličkovi (Garden tools holder), Lucii Smyslové (barová sestava Trijo, UJEP Ústí nad Labem), Tomáši Slavíkovi (dětské hřiště, UTB Zlín), Lucii Kavečenské (plakát na Mezinárodní den gramotnosti, TU Košice), Martě Slívové (stojanové svítidlo La Arpe, VUT v Brně), Tomáši Barnášovi (elektrický mlýnek Greender, TU Košice), Veronice Záleské (design stolního svítidla, VUT v Brně), Markovi Jurčiakovi (stojan na nože Samuraj, VŠVU Bratislava), Anetě Noskové (Quatrofoil, UJEP Ústí nad Labem) a Věře Kunhartové (transportní lůžko Green line, ZČU v Plzni).

Vyčerpávající výčet, ale skutečně bohatý na ceny i peněžní dary, zajímavá dílka i účast. Pokud snad litujete, že jste se na výstavu a její hlavní přehlídku nestačili dostavit, nezoufejte. Do 12. března máte čas, můžete ji shlédnout ve foyer rektorátu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně na Nám. TGM 5555, kde jsou jednotlivé soutěžní návrhy nadále vystavovány. Přístup je zdarma a je určen zejména pro všechny zájemce o progresivní studentský design.

Zdroj a foto: Talentdesignu.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30