Tata Motors představují nové městské vozítko Pixel

Mgr. Sandra Vasková
11.3.2011
  • Technika

Spatřit jej můžete na Ženevském autosalonu 2011, kde se představí jako superkompaktní čtyřsedadlové vozítko přizpůsobené pro každodenní využití na Vašich trasách po městě.

Svým uživatelům nabídne vysokou efektivitu spotřeby, také tzv. „Zero turn" technologii pro minimální otáčky i vestavěná zařízení pro vhodnou spolupráci se smartphony i dalšími digitálními přístroji. Zaručeně nepřehlédnete ani netradiční, designové, přesto velmi chytré řešení dveří. Ty se u Pixelu otvírají směrem k nebi, připomínají tak trochu pohyby nůžek. Obrovskou výhodou je, že šetří místo při parkování a umožňují autem obratně manévrovat i ve velmi těsných prostorách. Vlezete se s ním tedy skoro všude.

Měří pouhé tři metry a má tříválcový vznětový motor o objemu 1,2 litrů, jenž je umístěn v zadní části vozidla. S technologií stop-start a aerodynamickým designem poskytne velmi efektivní spotřebu paliva při 3,4 l/100 km a emise uhlíku sníží až na 89 g/ 100 km. Disponuje také trakčním pohonem Infinitely Variable Transmission (IVT). Tento vysoce efektivní a rentabilní systém napomáhá rotaci vnějšího zadního kola dopředu a vnitřnímu zadnímu kolu zase zpět, zatímco přední kola dokážou odbočovat v ostrém úhlu. Výsledkem je poloměr otáčení pouhých 2,6 m.

Společnost Tata Motors do vozidla zavedla i vlastní rozhraní „My tata connect", pro efektivní integraci mezi člověkem a strojem. Uživatelům umožňuje snadné propojení smartphonu nebo tabletů na kontrolní systém vozidla. Pomocí něj pak lze otevírat a zavírat dveře, seřizovat teplotu, ovládat větrání a klimatizaci, vyhledávat i kontrolovat informace o výkonu automobilu a pustit si oblíbenou hudbu či zprávy během jízdy. Stručně a jednoduše, umožňuje snadné propojení libovolných funkcí uvnitř i vně vozu. Demo ukázku takového fungování lze nalézt na oficiálních stránkách tohoto vozu, a těmi jsou www.tatapixel.com .

Zdroj a foto: www.tatapixel.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30