Tenisky místo noční lampičky

Bc. Lucie Drahošová
20.5.2011
  • Design

Když si jdete do prodejny s nábytkem pořídit stolní lampu, rozhodně už nenarazíte jen na klasické „hříbečky" s podstavce a kloboučkem. K dispozici jsou lampy oválné, kuželovité, připomínající květiny, nebo třeba svíčky. Hranice mezi uměním a nábytkovým designem se stále více stírá, a Frances Ranno je toto zářivým příkladem.

Průmyslová designérka Frances Ranno nejspíš v dětství od maminky příliš neslýchala, že boty na stůl nepatří. V rámci své designérské práce totiž pár tenisek naopak ukládá na noční stolek přímo vedle našich postelí. Nejde ale o jen tak ledajaké tenisky. Tyto bílé, respektive jemně narůžovělé tenisky „Sneaks" jsou totiž noční lampičkou s decentním osvětlením.

Těžko říct, co je na „Sneaks" nejlepší. Geniální a velmi věrohodné provedení tenisek, světlo prosvítající přes barevnou podrážku boty, vytvářející decentní barevné osvětlení, nebo způsob, jakým se návrhářka poprala s umístěním elektrického kabelu - tedy fakt, že jej suverénně vyměnila za tkaničky a tak naprosto nenásilně a zajímavě zakomponovala do celého provedení? Nejspíš kombinace všeho dohromady, doplněné faktem, že párem bot můžete libovolně manipulovat. Tenisky nejsou k sobě nijak připevněny, takže je můžete ledabyle pohodit, nebo stylově naaranžovat jednu přes druhou, jak to znáte z výkladních skříní prodejen obuvi.

Podrážky bot jsou navíc k dispozici ve více barevných provedeních, takže pokud vás odrazuje narůžovělé osvětlení, pořiďte si třeba modré.

Pokud jste tedy fanoušky netradičního designu, Sneaks vás určitě zaujmou. Během newyorského týdne designu, tedy NY Design week, vyvolaly tyto tenisky, symbolizující mimo jiné i stoupající význam městské kultury, značný rozruch, což je důkazem toho, že nejde o žádný všední kousek.

Zdroj a foto: inhabitat.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30