Tom's Treehouse vznikl díky výjimečnému jilmu

Bc. Lucie Drahošová
21.9.2012
  • Architektura

Fenomén takzvaných Tree Houses, tedy domků na stromech, se v poslední době velmi rozmáhá, zejména pokud jde o drobné rekreační objekty. Málokterými z nich ale prostupuje příroda natolik, jako v případě Tom's Treehouse v kempu Wandawega, v americkém státě Wisconsin.

Oblast Wandawega Lake Resort, stejně jako Kemp Wandawega, je klidné místo plné jezer a lesů, ideální pro odpočinek, relaxaci, a doslova propojení se s přírodou, která je všude okolo. Dokonce i Tom's Treehouse, který zde postavila mladá dvojice Teresa a David v minulém roce, je přírodou doslova prostoupen. Interiérem obydlí totiž bez skrupulí prostupují větve stromů, a dokonce s klidem prochází podlahami, zdmi či okny.

David Hernandez a Teresa Surratt vystavěli Tom's Treehouse na památku Teresina otce. Ten zemřel ve stejném období, kdy začal umírat i mohutný jilm, na kterém kdysi s láskou houpával své dcery, a měl k němu silnou vazbu. Naštěstí se ukázalo, že přestože strom nakazila houbová choroba, holandská jilmová nemoc, jeho kmen je velice silný, a mohl by posloužit jako nosník pro případný Treehouse.

Mladá dvojice neváhala, a na stromě díky mnoha šikovným ručičkám vyrostl velmi rozměrný rekreační příbytek, který však respektuje osobitost původního jilmu. Výsledkem tisíců hodin práce, lásky, a nadšení pro projekt, je dům na stromě (nebo možná spíše okolo stromu) čítající celkem tři poschodí. Otevřenou terasu s posezením těsně nad zemí, rozlehlý uzavřený obývací prostor v prvním patře a dvě ložnice v patře horním. Z otevřené terasy přitom nahoru stoupá několik silných větví, které prostupují podlahou a derou se až do obytného prostoru, kde působí jako přirozená součást bydlení v přírodě. Větve tedy kompletně zůstaly na svých místech, třebaže prostupují obývacími místnostmi, nebo zdmi. Některé prostupují prostorem jako by se nechumelilo, jiné jsou upraveny, aby posloužily jako drobné odkládací stolečky.

Interiér je v loveckém stylu, s dominantním prvkem v podobě lustru z paroží. Převládá všudypřítomné dřevo a přírodní barvy, případně bílá. Zejména středová část domu je pak převážně prosklená, pro ještě intenzivnější propojení s přírodou. A ona zmiňovaná houpačka, na které kdysi Teresin otec houpal své děti? Ta tam visí dodnes...

Zdroj a foto: http://www.blessthisstuff.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30