Trendy tapeta „Tears off"

Bc. Lucie Drahošová
27.5.2013
  • Design

Když se řekne tapeta, představíme si nejčastěji retro květovanou papírovou tapetu například na stěnách našich babiček. Moderní tapety na zeď ale nabývají zcela jiných rozměrů, a například „Tears off" tapeta s trojrozměrnou strukturou, která nabízí prostor pro kreaci, je prostě fenomenální.

Obyčejná výmalba na stěně dnes už mnohdy nestačí, a tak přicházejí na řadu všemožné samolepky, 3D tapety, fototapety a mnohé další. Stylové, vkusné, a navíc kreativní řešení ale přináší až „Tears off", moderní poutavá tapeta, jejíž finální jedinečný design si navíc sami vytvoříte.

Za trendy trojrozměrnou tapetou Tear off stojí designér Aldo Kroese z německého designového studia Hausen, který však tento koncept připravil pro lotyšské studio ZNAK.

Kouzlo Tears off spočívá v perforaci, kdy v každém kusu tapety jsou předem vyříznuté linie ve tvaru vlnek, a vy můžete proužek tapety mezi řezy buďto strhnout, a nechat tak vyniknout podklad pod tapetou, nebo jej nechat na svém místě, a zachovat tak celistvý vzhled tapety. Vybrat si přitom vždy můžete mezi odstraněním „proužku" ve tvaru tenké vlnky, nebo naopak část tapety ve tvaru kapky, kterou tato vlnka obklopuje. Jednotlivé kusy tapety na sebe navíc plynule navazují, takže můžete při přesném umístění tapet vytvářet strháváním části tapety zajímavé vizuální obrazce.

Tapety jsou aktuálně k dispozici v jedenácti barvách - třech odstínech šedé, dvou odstínech modré, dvou odstínech fialové, oranžové, žluté, černé nebo červené. Druhá barva, se kterou budete kombinovat, je pak barva výmalby. Ta by měla být jednoznačně vždy odlišná od barvy tapety, ideálně pak přímo kontrastní. Pokud jste ale výraznější kreativci, můžete si vyhrát a na zeď aplikovat i nátěr barevně pestřejší. V kombinaci s Tears off skvěle vynikne a váš interiér tak nebývale prokoukne.

Zdroj a foto: http://www.znak-life.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30