Tři ocenění v designové soutěži získal Mercedes-Benz

Mgr. Sandra Vasková
17.8.2011
  • Technika

Nejlepší z nejlepších! Toto prestižní ocenění získal kreativní tým Mercedes-Benz za design exteriéru vozu Mercedes-Benz CLS. Dále pak nejvyšší hodnocení za design interiéru konceptu třídy A v kategorii Concept & Study v soutěži Automotive Brand Contest 2011. Ceny budou předány na galavečeru Automotive Designers Night, který se uskuteční na autosalonu ve Frankfurtu už 13. září.

Automotive Brand Contest je první mezinárodní soutěž hodnotící vztah značky a designu na poli automobilového průmyslu. Soutěž byla iniciována německým designovým centrem a je zaměřena výhradně na automobilový průmysl s cílem ohodnotit vynikající počiny v oblasti řízení značky a designu. Jde o velké zdůraznění designu a image značky v celkovém úspěchu a slávě automobilky.

Ředitel designového centra Mercedes-Benz profesor Gorden Wagener a jeho tým získal titul Tým roku. „Moc nás tato cena těší, je to ocenění a uznání naší společné práce," říká profesor a dodává: „Každý v našem týmu pracuje s obrovským nasazením den co den, aby zajistil, že si budoucí modely vozů Mercedes-Benz zachovají charakteristické prvky značky a zároveň splní nejvyšší estetické standardy."

A za co přesně ocenění tým obdržel? Za strukturu konceptu, jež odráží konstrukci letadel a kde ovládání počítá s plnou integrací chytrého telefonu. Unikátní a revoluční trojrozměrný výrazný design je lákavou předzvěstí nové generace třídy A. Zato ocenění Nejlepší z nejlepších v kategorii Exteriér získal tým za design nové generace třídy CLS. Jde tak ve stopách svého předchůdce, který je dlouhodobě mezinárodně považován za designovou ikonu. Nová třída CLS v sobě spojuje elegantní siluetu kupé a sportovní kompozici linií, které čerpají z historických sportovních vozů Mercedes.

Zdroj a foto: www.pleon-impact.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30