Tváře polského designu

admin
2.11.2010
  • Design

"Design má mnoho významů, můžeme ho ale chápat i velmi jednoduše: Jeho úkolem je vymýšlet předměty pro každodenní potřebu tak, aby bylo naše okolí pohodlné, bezpečné a estetické." (Kurátor výstavy a jeden z nejvýznamnějších polských designerů současnosti Tomasz Rudkiewicz, držitel titulu Designér roku 2008)

Ještě měsíc máme na návštěvu historicky největší polské prezentace designu v České republice. Na realizaci výstavy s názvem Tváře polského designu spolupracuje Polský institut s Národní galerií v Praze, polskými institucemi Pro-design.pl, Akademií výtvarných umění ve Varšavě, oddělením propagace obchodu a investic Velvyslanectví PR v Praze a Patentním úřadem Polské republiky. Exponáty jsou vystavené ve Veletržním paláci v galerii Polského institutu a vstup je zdarma.

Výstava je zaměřena na průmyslový design zavedených návrhářů i nováčků v oboru. Svůj prostor tu dostaly i polské instituce, ateliéry a školy spjaté s designem. Expozice prezentuje především vzory pro sériovou průmyslovou výrobu a to jak na hotových výrobcích, tak na panelech s popisem, fotografiemi i počítačovými modely. Vystavený design zasahuje široké spektrum různých odvětví. Od nábytku a doplňkového designu, přes lékařské pomůcky, nápaditá svítidla, dřevěné hračky až po vize budoucnosti - auta, kamiony, tramvaje nebo funkční buňky s toaletou a sprchou v interiéru města.

Přestože vernisáž proběhla ještě před začátkem Designbloku, stala se jeho součástí a v rámci festivalu pak proběhla znovu. Polsko za posledních osmnáct let zažilo velký hospodářský rozmach odrážející se i v umění a designu a podle Rudkiewicze má Polsko našlápnuto k tomu, stát se v oblasti designu světovým lídrem. Jestli tomu tak skutečně je, ukáže čas.

15.9.2010 - 31.11.2010

denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin

 

Foto a zdroj: ngprague.cz, polskyinstitut.cz

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30