UGO architekti postaví přímo v Barceloně skálu

admin
28.6.2011
  • Architektura

Abychom to upřesnili, jedná se o návrh hostelu v podobě i tvaru skály. Ubytovna v hornaté oblasti tohoto španělského města by měla měřit 100 metrů a byla navržena pro mezinárodní soutěž „Bohemian hostel for backpackers".

Architekti se snažili vytvořit rovnováhu mezi novou strukturou a stávajícími památkami, včetně Sagrada Familia a Torre Agbar. Budova bude kamenná s hřebenatým povrchem a bude zamaskována do svého přilehlého okolí. Zabudována do zeleně se stane také útočištěm pro ptáky. Stane se přirozenou součástí historického centra města.

Obsahovat bude 50 pokojů s okny, bazénem, lázněmi, posilovnou, kinem, hospodou i malou stěnou pro začátečníky. Hostel má za cíl stát se symbolem pro město Singapur i příjemným místem pro mladé cestovatele. Venku pro změnu najdete horolezeckou stěnu pro pokročilejší.

Z ulic na Vás zapůsobí velké kamenné bloky, které měří 4 metry a tvoří venkovní fasádu. Mezi nimi jsou udělány mezery, aby do budovy proudilo denní světlo a byla tak dobře osvětlena i větrána. Slouží také pro pěkný panoramatický výhled na okolní prostředí.

Zdroj a foto: designboom.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30