Umyvadlo alá fosílie

Bc. Lucie Drahošová
16.5.2012
  • Design

Umyvadlo je jednoznačně nedílnou součástí každé koupelny, to ale neznamená, že musí jít o nějaký nudný, fádní kus vybavení. Když zabrouzdáte v těch správných vodách, můžete narazit třeba i na designové umyvadlo ve tvaru šnečí ulity.

Jakmile dojdete v příslušné prodejně do oddělení sanity, můžete s jistotu očekávat záplavu bílé. Při bližším prozkoumání sekce s umyvadly pak narazíte na drtivou většinu klasických oválných, a pár kulatých či hranatých umyvadel.

Fantazii se sice meze nekladou, nabídka zboží ale většinou omezená je, proto pokud máte zájem o něco opravdu mimořádného, zapomeňte na komerční řetězce a obraťte se na skutečné umělce. Jejich jméno je Sasso a ve své designové nabídce mají mimo jiné také unikátní umyvadlo připomínající otisk prehistorického měkkýše.

Umyvadlo je poněkud netradičně z betonu, k dispozici jsou přitom různé barevné variace i velikosti umyvadla s odkládací deskou, která může mít od 90 až do 270 cm.

Unikátní je umyvadlo Ammonit jednak materiálem, variabilitou rozměrů, vzhledem, ale především důmyslným tvarováním, díky kterému voda při puštění kohoutku stéká spořádaně od krajní „vrstvy" šnečí ulity, poctivě se zakulacuje dovnitř do spirály, až nakonec mizí v útrobách potrubí.

Designově i nápadem je Ammonit úžasný kousek především do moderních domů a bytů, kde dokáže i z malé koupelničky udělat designově velkolepý prostor. Stylově odpovídá přírodnímu duchu, ale snadno se sladí i s vysoce moderními liniemi, neboť využívá krásu jednoduchosti v podobě strohých linií.

Archeologové inspiraci fosíliemi určitě uvítají, a jistě nebudou sami. Ostatně, eleganci a nápaditost umyvadla Ammonit již ocenili i odborníci, když se v roce 2007 stalo vítězem ceny Innovation Award.

Zdroj a foto: uuldesign.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30