V bublině můžete i pohodlně bydlet

Bc. Lucie Drahošová
24.12.2012
  • Design

Pokud někdo žije uzavřeně před okolím, říká se, že žije v bublině. Co když ale někdo doopravdy žije v bublině? Třeba v bublině Cocoon 1, která je jakýmsi kusem nábytku, v němž najdete vše potřebné pro běžný život - obývák, ložnici i kuchyni...

Cocoon 1 je počin švýcarského designérského studia Micasa Lab, a jeho hlavním smyslem je nabídnout jedinci soukromí, klid a pohodlí v dnešním světě plném shonu, stresu a útlaku. Cocoon 1 má být jakousi oázou klidu a pokoje, ve které můžete odpočívat, relaxovat, nebo dělat cokoliv co vás baví, pěkně separovaní od okolního světa, i když jen průhlednou plexisklovou stěnou. Vzhledově připomíná tento kousek obrovskou bublinu vyfouknutou bublifukem, která stojí na malém průhledném kruhovém podstavci.

Na rozdíl od jiných relaxačních kousků nábytku, Cocoon 1 usiluje o skutečný pocit vlastního světa, který nelze jen tak narušit okolními vlivy. Bublina je proto uzavřená, a byť průhledná, tvoří bariéru mezi okolím a vnitřkem bubliny.

Mimo to Cocoon 1 zcela posouvá možnosti omezeného prostoru, kdy v jediné bublině pomocí množství drobných různobarevných dílů umožňuje různá variabilní uspořádání a vzhled prostoru. Spodní červená vrstva výplně vám ideálně poslouží k polehávání, a při odstranění dalších prvků je ideálním místem pro relaxaci s dostatkem prostoru. Mimo to ale Cocoon 1 nabízí další dílčí prvky, sloužící k uskladnění věcí, jako odkládací stolky, a podobně. Vytvořit se z nich dá ale třeba i celá kuchyně - včetně sporáku či dřezu. V případě tohoto využití už je ale třeba vyřešit připojení na inženýrské sítě.

Cocoon 1 můžete použít v interiéru i exteriéru, a vždy vám nabídne pocit svébytného prostoru v designově poutavém provedení. S váhou okolo 100 kg a průměrem 180 cm ale nepočítejte, že byste bublinu přemisťovali podle nálady.

Cenově vyjde Cocoon 1 na pouhých 2990 dolarů, tedy necelých 58 tisíc korun. Prozatím vám ani za tyto prostředky sice vlastní bydlení nenahradí, ale kdo ví, kam se designéři posunou příště...

Zdroj a foto: http://design-milk.com/cocoon-1-by-micasa-lab-a-transparent-bubble-you-can-live-in/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30