V Praze vypukne přehlídka scénografie a divadelního prostoru

Dagmar
16.6.2011
  • Události

Pokud jste milovníci divadla, designu, módy, architektury nebo výtvarného umění, červeně si v diáři zatrhněte období od 16. do 26. června. V té době bude totiž v Praze probíhat PQ 2011, tedy Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru, které propukne vždy jednou za čtyři roky. Quadriennale se bude zabývat novinkami v oblasti scénografie - oboru, který leží uprostřed mezi uměním výtvarným a divadelním. A protože se jedná o obor, který v sobě snoubí mnoho různých disciplín, došlo tento rok k významným změnám. Přehlídka pozměnila svůj původní název „Pražské Quadriennale, mezinárodní přehlídka scénografie a divadelní architektury" a jeho cílem je obsáhnout co nejširší spektrum uměleckých oborů, žánrů a nových trendů.

Úkolem Quadriennale je zachytit divadelní produkci, pokračovat ve své vytyčené cestě a být událostí, která je plná zajímavých instalací, jež mnohdy dokončí svou přítomností až sami návštěvníci, a která je vždy spojena s mnoha představeními, prezentacemi a diskusemi. Letos proběhne již 12. ročník, který bude zkoumat stav současného divadla a představí inovativní projekty, umělce a odborníky v oblasti scénografie. Součástí přehlídky jsou tři tematické sekce - Sekce zemí a regionů, Studentská sekce a Architektonická sekce a mnoho dalších programů pro široké mezinárodní publikum, jako například Kostýmní projekt, jehož součástí bude přehlídka Extrémních materiálů nebo projekt Světlo a zvuk.

Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2011 můžete navštívit se vstupenkou na jeden (200 Kč) či dva dny (300 Kč), nebo jako profesionál či student s akreditací na všech 11 dní. Součástí budou i akce v pražských ulicích, na které je vstup zdarma. Pro více informací neváhejte navštívit stránku www.pq.cz, kde se dozvíte mnoho užitečného a zajímavého.

Zdroj: www.pq.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30