Vana jako exotické pobřeží

Bc. Lucie Drahošová
22.3.2012
  • Design

Milujete vodu, koupání se, a už v těchto měsících relaxujete ve vaně s představou letní dovolené u moře? Pak neodoláte kouzlu Shore Bathtub - designové vaně, která se podobá pobřeží natolik, že možná zapomenete, že jste ještě doma.

Design dnes prostupuje napříč všemi bytovými doplňky, nábytkem i vybavením, není proto divu, že ani vany nejsou výjimkou. Kromě moderního vzhledu a samozřejmě řady doplňkových funkcí jako jsou trysky a bublinky ale nyní přichází i tolik oblíbená variabilita interiérového zařízení.

Vana, která vypadá stále stejně, byť je třeba supermoderní, vám zkrátka nabízí pořád jedno a totéž. Proto nová Shore Bathtub nabízí něco, co tu ještě nebylo. Kromě toho, že svým tvarem kopíruje nerovný povrch mořského pobřeží, a nabízí prostor pro čtyři lidi, je také vertikálně pohyblivá. A to dokonce takovým způsobem, že můžete vybírat mezi posezením s omýváním nohou, kdy je vana vystouplá nad podklad, a klasickým koupáním ve vodě až po krk, kdy se naopak dno vany jakoby vnoří do vaší podlahy, a vznikne tak hluboký bazének. Designově je přitom vše precizně vyřešeno, takže v jakékoliv fázi vypadá vana fantasticky.

Shore Bathtub ocení všichni, kteří mají malé děti, milují posezení ve vodě, ale také všichni se zhoršenou pohyblivostí. Přístup do vany je totiž ve vysunuté pozici přímo po rovině, jako je tomu u moře. Proto není třeba překonávat žádné překážky, a nehrozí pády při přelézání hrany vany.

Skupince designérů Hey Team se podařilo díky vaně Shore vytvořit designově moderní, avšak nijak kontroverzní kousek, který zaujme všechny napříč generacemi. Seniory snadným přístupem a vstřícností k pohodlí, střední generaci moderním designem a odpovídajícími funkcemi pro skutečnou relaxaci, a děti hravostí a přístupností. Jediná smutná zpráva je, že jde zatím o pouhý koncept, a koupit si jej tedy zatím nelze.

zdroj a foto:

http://www.yankodesign.com/2010/10/04/sinking-tub-really/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30