Vánoce s jiným stromečkem od Martina Jakobsena

Mgr. Sandra Vasková
10.11.2011
  • Design

Vánoce plné designu! Nejen v podobě vánočních balících papírů, originálních dárků a jejich tvarů, barev a detailů. Ale také v podobě nově a kreativně pojatého vzhledu vánočního stromečku, který může od letošních svátků zdobit i Vaše domovy.

Zdá se, že právě tento stromeček se letos pro některé může stát tím nejlepším vánočním dárkem. Zvláště pro kreativní nadšence. A pokud se mezi Vámi stále najdou váhavci, kteří se nemohou rozhodnout mezi umělým nebo živým stromkem, tak Mr. Spruce je nejen skvělá alternativa, ale také vkusný doplněk každé moderní domácnosti.

„Volba umělého stromečku a argumenty mnoha lidí, že se jedná o znovupoužitelný produkt, ze kterého nepadá jehličí, se stala pro mě výzvou. Navrhnout produkt, který podobně jako sklenice na víno vychází z určitých tradic, je zajímavá zkušenost. Předměty zažitých tvarů jsou často limitujícími činiteli pro designéry, kteří se nedokáží přenést nad hranice stereotypního myšlení. Přitom díky použitému materiálu a jednoduché záměně jednotlivých pater se z vánočního stromečku stal esteticky přitažlivý a nezaměnitelný výrobek," prozradil Maxidesignu sám tvůrce Martin Jakobsen.

Stromeček dosahuje téměř 80 centimetrů a je vyroben z překližky za pomocí laserové technologie. Skládá se celkem ze tří dílů, které lze jednoduše složit dohromady. Na jednotlivých větvičkách jsou oka pro zavěšení vánočních dekorací. „Nejtěžším úkolem bylo najít správné proporce tak, aby byl stromeček stabilní a tvarově originální," povzdechnul si Jakobsen. Tak tedy uvidíme, zda nám stromeček bude stát v pozoru v obývacích pokojích. Avšak o jeho úspěšnosti svědčí téměř okamžitý zájem o distribuci do Skandinávie a Beneluxu. Tváří kampaně se stala přední česká modelka Barbora Škodová z agentury Czechoslovak models a focení se uskutečnilo v prostorách pražského design hotelu Jewel. Velké díky patří také všem zúčastněným, kteří se na něm podíleli, a mezi ně patří také fotograf Ondřej Janů, produkční Ondřej Mokroš, stylista Jan Karhan i modelka Barbora Škodová z agentury Czechoslovak models .

Koupit online >>

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30