Veselá kancelář společnosti Yandex

Dagmar
26.6.2011
  • Interiér

O tom, že ani kancelářské prostory nemusí být konzervativní a nudné, nás přesvědčila společnost Yandex, jedna z neoblíbenějších a nejúspěšnějších internetových společností v Rusku. Potřeba nových kanceláří pro neustále se rozvíjející organizaci neustala ani s ekonomickou krizí a jejich spolupráce s architektonickým studiem za bor architects tak pokračuje už 4 roky. Společnost usiluje o značnou míru originality a kvalitního designu a chce na sebe poutat pozornost i skrz svá pracoviště. Pojďme proto nahlédnout do první realizace za bor architects v Petrohradě, kde se společnost usídlila v rekonstruované budově ze 70. let.

Ve čtvrtém patře budovy, ve kterém společnost Yandex sídlí, byla zvolena kompozice menších kanceláří, situovaných podél chodby. Aby nedošlo k vytvoření malých a temných prostorů, přistoupili za bor architekts k rozdělení pomocí skleněných příček. To je samozřejmě postup, běžný ve všech administrativních budovách. Co už ale běžné není, je jejich řešení barevnosti. Aby prostor nezůstal strohý, jen v odstínech bílé a šedé, skleněné příčky jsou zabarvené do průsvitné zelené, žluté a oranžové. Na nich je velkým černým písmem napsáno číslo a funkce každého prostoru.

Bílá podlaha je doplněna kontrastním stropem v temně černé barvě. Ve společných prostorech se ustoupilo od použití podhledů, je tak dosaženo větší světlé výšky a pod stropními deskami jsou viditelně vedeny některé instalace. Elektrické a datové kabely jsou uložené ve zdvojených podlahách a jsou tak velice snadno přístupné. V kancelářích byly použity akustické podhledy, ve velkých jednacích sálech pak speciální akustické podhledy, které se používají v kinosálech. Společnost Yandex má jen v této kanceláří přes 250 zaměstnanců (celkově přes 2500) a snaží se o své lidi starat. Proto je v prostorách budovy umístěná jídelna, oddechová místnost s kulečníkem, tělocvična a knihovna.

Zdroj a foto: archdaily.com, Peter Zaytsev

 

doprava zdarma
objednávky nad 2 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30