Vídeň zaplaví oslavy designu - Vienna Design Week

Mgr. Sandra Vasková
27.9.2011
  • Události

V pořadí pátý designový týden! Na ten se teď právem těší hlavní metropole Rakouska, která bude hostit festival Vienna Design Week od 30. září do 9. října se zaměřením na produktový design, průmyslový design a design nábytku. Akce bude jako každoročně probíhat na různých místech hlavního města. Je dílem vídeňské společnosti Neigungsgruppe Design, která se skládá z Lilli Hollein a Tulga Beyerleho. Odhalení tvůrčích procesů a zkoumání vzájemného působení lidí a objektů jsou základními prvky koncepce festivalu.

Mezinárodní designový týden se stává hlavní přehlídkou tohoto oboru. Kromě toho, že zde návštěvníci budou moci zahlédnout designéry z celého světa, vstoupit do vídeňských muzeí, galerií a společnosti, nabídne akce také možnost prohlídnout si místa, která by standardně k vidění zřejmě nebyla, a stanou se tak překvapení pro hosty. Festival si klade za cíl být mezinárodní, ale přitom stále místní, zaměřuje se na střední a východní Evropu.

„Design vždy byl a stále je významnou oblastí ve vývoji a pokrocích kultury. Festival ukazuje především návrhy, které pochází z naší hmotné kultury, z každodenního života a spotřebitelského světa. Ve stejné době ovlivňuje náš životní styl a módu a především zásadně náš smysl pro estetiku a rozhodnutí," vystihlo designové studio Neigungsgruppe Design, které chápe tuto příležitost jako oslavy designu i jeho kritického zkoumání.

A na co se letos mohou návštěvníci těšit? Například na tzv. Passionswege - vykonstruovanou stezku, která křižuje celou Vídeň a je důležitým bodem programu. Je sestavena s významných designérů a jejich týmů, kteří zde představí své instalace a návrhy, a to vše bude situováno na jednom místě. Jde o společný experiment! Dále tu předvedou svůj debut rakouští designéři ve spolupráci s nadací James Dyson a zazáří i podkategorie Carte Blanche, jež uvede ambiciózní projekty se zaměřením především na nekomerční design.

V minulém roce navštívilo festival celkem 30 partnerů této akce, 43 návrhářů z celého světa, konalo se zde 120 akcí na 64 místech a přišlo na 26 000 návštěvníků. Trumfne současný ročník ty předešlé? Nechme se překvapit anebo rovnou festival poctěme osobní návštěvou.

Zdroj a foto: www.viennadesignweek.at

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30