Vila DVT snoubí otevřený design s minimalistickou čistotou

admin
27.10.2011
  • Architektura

Kompaktní vila DVT leží na vzdáleném předměstí nizozemského Arnhemu. Stavba z roku 2011 je odpovědí nizozemských architektů z kanceláře boetzkes|helder na odvážné zadání investora. Ten chtěl vybudovat moderní, originální dům, který by ze strany exteriéru poutal pozornost a uvnitř nabízel kvalitní loftové bydlení. Tvůrci se tak rozhodli volný vnitřní rozvrh spoutat do zkoseného kvádru, obloženého šedým a černým plechem. Fasádní hliník má speciálně upravený povrch tak, aby lámal světlo a při různé intenzitě venkovního osvětlení tak zdánlivě měnil barvy. Do velice kompaktního tvaru je proříznuto jen několik vertikálních oken, jejichž kovové rámy mají být při pohledu zevnitř chápany jako rámy barevných, dynamických obrazů venkovní krajiny.

Velké posuvné dveře vedou na kosoúhlou venkovní terasu, která rozšiřuje obytný prostor. Tato největší skleněná plocha může být také efektivně zastíněna slunolamy z perforovaného hliníku. Dispozičně je přízemí rozděleno na tři celky - garáž, vstupní prostor a velkou společenskou místnost, ve které je umístěna kuchyně, obývací pokoj a jídelna a ze které se po schodišti dostaneme do prvního patra. První patro je umístěné pouze na části půdorysu a velká světlá výška tak dělá z obývacího pokoje luxusní a prostornou část domu. I interiér je vybudován v minimalistickém duchu. Jsou zde použity dvě hlavní barvy - bílá a šedá v kombinaci s masivním nábytkem ze světlého dřeva.

Bílé stěny a strop jemně ladí s šedivou podlahou a kontrastují s dominantními kusy nábytku, které jak v prvním, tak ve druhém patře tvoří velkou stěnu s množstvím úložných prostor. Schodiště vedoucí do patra je ocelové s dřevěnými schodnicemi z dubového dřeva. V horním podlaží jsou umístěné celkem tři pokoje a koupelna. Čelo domu je orientováno na sever, z druhého patra tak mohou obyvatelné pozorovat zelené kopce blízkého Národního parku De Hoge Veluwe.

Zdroj a foto: boetzkeshelder.nl

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30